فعالیت سامانه بارشی در کشور/ کدام استان ها بارانی می شود؟

فعالیت سامانه بارشی در کشور/ کدام استان ها بارانی می شود؟

به گزارش گزارشگر آی تی، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی استان های کشور طی امروز (15 خردادماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با گزارشگر آی تی، درباره شرایط جوی استان های مختلف کشور، اظهار کرد: امروز (15 خرداد) در برخی مناطق شمال غرب و استان های مرکزی، قم، شمال اصفهان، زنجان، قزوین، شمال استان های تهران و البرز، دامنه های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان، برخی نقاط شمال شرق کشور و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی افزود: برای چهارشنبه (16 خرداد) نیز علاوه بر مناطق ذکر شده، در نقاطی از همدان و شرق کردستان رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. پنجشنبه (17 خرداد) هم با گسترش بارش ها در استان های واقع در دامنه البرز مرکزی و شرقی و زاگرس مرکزی و جنوبی و شرق گیلان و غرب مازندران و بخش هایی از شمال شرق و همچنین نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، در روز جمعه (18 خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی همچنین بخش هایی از مرکز و جنوب شرق کشور نیز بارش رخ می دهد.

ضیاییان با بیان اینکه شنبه (19 خرداد) بارش ها در مناطقی از شمال غرب و جنوب شرق ادامه خواهد داشت، گفت: طی پنج روز آینده، ریزش تگرگ در برخی مناطق مستعد و نیز وزش باد شدید و گردوخاک همراه با سامانه بارشی دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی سه روز آینده در شمال شرق و نوار شرقی کشور بویژه منطقه زابل، شرق، نواحی مرکزی کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در بعضی ساعات وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی می شود. همچنین امروز خلیج فارس و تنگه هرمز و طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان تهران فردا (16 خرداد)، صاف تا قسمتی ابری به تدریج افزایش ابر گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با احتمال رعد و برق با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 31 درجه سانتی گراد و برای روز پنجشنبه (17 خرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت ها افزایش باد و افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 31 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در پایان گفت: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 6 و 5 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه دمای 47 درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

فعالیت سامانه بارشی در کشور/ کدام استان ها بارانی می شود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت سامانه بارشی در کشور/ کدام استان ها بارانی می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت سامانه بارشی در کشور/ کدام استان ها بارانی می شود؟"، کلیک کنید.