قوانین جوایز اسکار تغییر کرد

قوانین جوایز اسکار تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی، آکادمی اسکار قوانین جدیدی را برای فصل آینده این جوایز اعلام کرد که بر فیلم ها در شاخه های بهترین فیلم بین المللی، انیمیشن، موسیقی متن و فیلمنامه نویسی تاثیر می گذارد.

به گزارش گزارشگر آی تی، بر اساس قوانین جدید آکادمی، انیمیشن های بلندی که در شاخه بهترین فیلم بین المللی از سوی کشورها معرفی شده اند به شرط دارا بودن شرایط، امکان رقابت در شاخه بهترین انیمشن بلند را نیز خواهند داشت.

همچنین پنجره اکران فیلم ها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین المللی برای اسکار 2025 از 1 نوامبر 2023 (10 آبان 1402) تا 30 سپتامبر 2024 (10 دی 1403) خواهد بود و فیلم ها برای واجد شرایط شدن باید در این بازه زمانی در کشور مبدا اکران سینمایی داشته باشند.

در بخش موسیقی متن نیز فهرست نامزدهای اولیه اسکار از 15 به 20 عنوان افزایش می یابد و سه آهنگساز در صورتی که همه آن ها به طور کامل در موسیقی مشارکت داشته باشند، مجاز به دریافت تندیس های فردی خواهند بود.

در بخش های فیلمنامه نویسی، آکادمی اکنون از رقابت کنندگان می خواهد تا فیلمنامه نهایی را ارسال کنند.

با ورود به فصل جوایز اسکار 97، تغییراتی در جوایز گاورنرز ایجاد شده است. جایزه یادبود «ایروینگ جی. تالبرگ» که به تهیه کننده خلاقی داده می شود که مجموعه آثارش نشان دهنده کیفیت بالای تولید تصلویر متحرک است، اکنون به عنوان تندیس اسکار اعطا می شود.

تعریف جایزه بشردوستانه «ژان هرشولت» نیز برای شامل شدن گسترده وسیع تری از تلاش های بشردوستانه بازنگری شده است و به فردی در صنعت فیلم داده می شود که تلاش های انسان دوستانه اش به ارتقای رفاه انسانی و کمک به اصلاح نابرابری ها کمک کرده است.

دو جایزه ویژه ارایه شده در جوایز فنی اسکار نیز تغییر نام داده اند: جایزه «گوردون ای ساویر» به جایزه یک عمر دستاورد علمی و فنی و جایزه «جان آ. بونر» به جایزه خدمات علمی و فنی تغییر نام دادند.

برای واجد شرایط شدن فیلم های بلند در جوایز اسکار، این آثار باید بین 1 ژانویه 2024 تا 31 دسامبر 2024 اکران سینمایی داشته باشد. اکران در سینما-ماشین ها دیگر وسیله ای برای احزار صلاحیت نخواهند بود و منطقه دالاس-فورت نیز به شش منطقه لس آنجلس، نیویورک، منطقه خلیج سانفرانسیسکو، شیکاگو، ایلینویز، و آتلانتا (جورجیا) اضافه شد که در آن فیلم ها می توانند با اکران سینمایی واجد شرایط می شوند.

هنگامی که یک فیلم اکران اولیه حداقل یک هفته ای خود را در یکی از شش منطقه معرفی شده بالا در ایالات متحده داشته باشد، باید استانداردهای نمایشی خاصی را نیز برای واجد شرایط بودن در شاخه بهترین فیلم بلند رعایت کند.

نود و هفتمین دوره جوایز اسکار در تاریخ 2 مارس 2025 (11 اسفند) برگزار خواهد شد.

245245

قوانین جوایز اسکار تغییر کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قوانین جوایز اسکار تغییر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قوانین جوایز اسکار تغییر کرد"، کلیک کنید.