ماجرای آقای جواد محرابی، محافظ رییسی که در صدر اخبار است

ماجرای آقای جواد محرابی، محافظ رییسی که در صدر اخبار است

آفتاب نیوز :

پس از گذشت هشت روز از سانحه سقوط بالگرد رییس جمهور و هیات همراه، چند تصویر و ویدیو به تازگی پربازدید شده. مثل گفتگوی تلفنی وزیر نیرو با امام جمعه تبریز در ساعات سانحه و یا تصاویر فردی که همیشه در کنار رییسی دیده می شد. از جواد محرابی صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

خبرسازترین قاب هفته

در میان تصاویر ثبت شده از تشییع پیکر رییس جمهور و همراهان در این مدت، شاید یک قاب بیشتر از بقیه خبرساز شد. آن هم چهره بهت زده جواد محرابی، یار و محافظ همیشگی رییسی بود که او را به صورت مستمر در سفر های استانی همراهی می کرد. کسی که در سفر آذربایجان شرقی هم بود، اما در بالگرد دیگری حضور داشت. در واقع کسی که به عنوان محافظ، رییسی را در بالگرد همراهی کرده کسی نبوده جز سردار موسوی، سرتیم حفاظت رییس جمهور. 

اما جواد محرابی کیست؟

جواد محرابی محافظ دوم رییسی در سفر به آذربایجان شرقی و در جریان احداث سد مشترک قیزقلعه سی در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بود. هلی کوپتر ابراهیم رییسی پس از بازدید از سد قیزقلعه سی در حال عبور از جنگل های دیزمار بود که دچار سانحه شد و سقوط کرد. در نهایت ابراهیم رییسی، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشور، آیت الله آل هاشم، امام جمعه تبریز و چند تن دیگر از جمله خلبان، کمک خلبان و سرتیم حفاظت ابراهیم رییسی که در این بالگرد حضور داشتند، در اثر سانحه جان باختند.

از خبر شهادت تا اصلاح یک لیست 9 نفره

تا چندین ساعت پس از تایید خبر سانحه و درحالی که نیرو های نظامی و امدادی به دنبال هلی کوپتر رییس جمهور بودند، هنوز فهرست سرنشینان و همراهان رییسی مشخص نبود. ابهام درباره سرنشینان پرواز به حدی بود که تا ساعت ها به جز رییسی، امیرعبداللهیان، مالک رحمتی، آیت الله آل هاشم و سردار موسوی، نامی از باقی سرنشینان پرواز در گزارش ها نبود. این ابهام موجب شده بود تا در ابتدا بسیاری با خواندن عبارت «کرو چیف» به معنای سرپرست خدمه پرواز گمان کنند که خلبان بالگرد آمریکایی آشیانه ریاست جمهوری ایران، اهل روسیه بوده است.

در دقایق اولیه اعلام خبر درگذشت سرنشینان سانحه هوایی هلی کوپتر حامل رییس جمهور نام «9 شهید» اعلام شد. اگرچه چندی بعد مشخص شد که جواد محرابی، محافظ دوم رییس جمهور در هلی کوپتر دیگری حضور داشته است و در جریان این سانحه کشته نشده است. مشخص شد که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر «شهادت جواد محرابی» در جریان این سانحه صحت نداشته است.

خبرگزاری آنلاین گزارشگر آی تی درباره جواد محرابی نوشت: «پیگیری های خبرنگار ما از سپاه پاسداران نشان می دهد، محرابی با بالگرد دیگری به سمت ورزقان حرکت کرده و در بالگرد رییس جمهور حضور نداشته است. تنها پیکر سردار سید مهدی موسوی رییس یگان حفاظت رییس جمهور به معراج شهدای تبریز منتقل شده است.»

عکس سلفی امیرآبادی فراهانی، نماینده مجلس یازدهم با جواد محرابی، بادیگارد رییسی که مورد توجه کاربران قرار گرفت.

با این حال نخستین تصاویر از جواد محرابی روز پنجشنبه مخابره شد. او در حرم رضوی حضور داشت با چهره ای که انگار تلی از آوار بر سرش ریخته اند. به هر حال او پای ثابت تیم رییسی بوده. برای یک محافظ یا بادیگارد هیچ چیزی مهم تر از ماموریتش یعنی حفظ جان آن شخص مورد نظر نیست. اما وقتی که اتفاق دیگری باعث مرگ آن فرد شود، حتی اگر هم قصور از بادیگارد نبوده باشد باز هم آقای محافظ غمگین خواهد شد، چون او احتمالا خود را مسیول هر اتفاقی برای رییس جمهور می دانسته و حالا انگار با غمی سنگین روبروست.

ماجرای آقای جواد محرابی، محافظ رییسی که در صدر اخبار است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای آقای جواد محرابی، محافظ رییسی که در صدر اخبار است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای آقای جواد محرابی، محافظ رییسی که در صدر اخبار است"، کلیک کنید.