ما به دنبال کار تزیینی و نمایشی نیستیم / در بهترین فضای تعاملی با پیروان ادیان توحیدی هستیم

ما به دنبال کار تزیینی و نمایشی نیستیم / در بهترین فضای تعاملی با پیروان ادیان توحیدی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با پیروان ادیان توحیدی گفت: ما به دنبال کار تزیینی، زینتی و نمایشی نیستیم. ما در کنار هم با گفت وگو و تعامل با یکدیگر درس های اخلاقی را مرور و نیاز مهم خود را که همگرایی است، برطرف می کنیم.

به گزارش گزارشگر آی تی، محمدمهدی اسماعیلی – شامگاه سه شنبه(24 بهمن ) در نشست صمیمانه با پیروان ادیان توحیدی که در سازمان سینمایی برگزار شد، با اشاره به این که ما با پیروان ادیان توحیدی تاریخ را باهم ورق زدیم و جلو آمدیم و امروز هم باهم کنار هم ایستاده ایم و این باهم بودن بزرگ ترین امتیاز ما است، اظهار کرد: تا به امروز همه زرتشتی ها، آشوری ها، ارامنه عزیز و همه مذاهب ادیان توحیدی با قوت کنار هم بوده ایم. ما با دیگر ادیان توحیدی اشتراک های بسیاری داریم که همانند نخ تسبیح ما را دور هم جمع کرده است.

وی ادامه داد: تاریخ پرشکوه و تمدن چند هزار ساله، پیشتازی در عرصه علم و دانش، مهارت گفت وگو، انتقادپذیری، عقلانیت و ده ها موضوع دیگر ما را به عنوان یک ملت کهنسال به لحاظ قدمت و جوان به لحاظ عقلانیت و معنویت، کنار هم قرار داده است. خدای بزرگ را شاکریم که چنین نعمت های بی بدیلی به ملت ایران عنایت کرده است.

اسماعیلی ابراز کرد: اینجا خانه شما ادیان توحیدی است. اینجا محل تعامل، گفت وگو و ارتباطات خوب میان حوزه های خوب حاکمیت نظام با همه هم وطنان عزیزمان است. الحمدلله با نمایندگان عزیزمان در شورای اسلامی بهترین ارتباطات را با یکدیگر داریم. هر کدام از این بزرگواران که در این جلسه حضور دارند و حاضر شده اند، می دانند که همیشه در بهترین فضای تعاملی و اجرای مطالبات با شما هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: ما به دنبال کار تزیینی، زینتی و نمایشی نیستیم. ما در کنار هم با گفت وگو و تعامل با یکدیگر درس های اخلاقی را مرور و نیاز مهم خود را که همگرایی است، برطرف می کنیم.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس فرزندان ایرانی فارغ از نوع اعتقادات دینی، کنار یکدیگر به رزم رفتند و از میهن عزیزشان دفاع کردند.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: در همین ابتدای سال، ما برای شهید عالی مقامی که پس از چند دهه به کشورمان بازگشت، مراسمی برگزار کردیم. این ها سرمایه های گرانبهایی هستند که ما را به یکدیگر پیوند می زند.

اسماعیلی بیان کرد: روز شنبه به ارومیه سفر و در آنجا تاکید کردم که در همه حوزه ها شاهد حضور ادیان توحیدی به ویژه بخش های فرهنگ و هنر هستیم.

وی گفت: ما در همه بخش های فرهنگی از جمله رسانه، چاپ و نشر، خبری و… آمادگی کامل داریم که در خدمت شما عزیزان باشیم.

وی ادامه داد: دوست داشتم همانند سال های گذشته چنین جلسه ای را با حضور آقای رییس جمهور داشته باشیم که ان شاءالله در ماه های آینده بتوانیم این جلسه را برگزار کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: بازهم یاد شهدا و ادیان توحیدی را گرامی می دارم. ما مسلمانان وارد ماه ویژه ای شده ایم و معتقدیم ماه شعبان زمینه ساز ماه میهمانی خدا است.

در این نشست، سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از ادیان مختلف توحیدی از جمله اسقف مار نسای بنیامین اسقف اعظم آشوریان ایران، پدرام سروش پور اسقف زرتشتی، اسقف متیو اسقف کلیسای لاتین، آرش آبایی ادیان کلیمی و استاد دانشگاه، خاخام اعظم یونس حمامی لاله زار کلیمی، اسقف بنیامین آشوری، اسقف وانیا سرگیز آشوری کلدانی کاتولیک و بیاینا محمودی بازیگر ارمنی سریال گاندو حضور داشتند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

ما به دنبال کار تزیینی و نمایشی نیستیم / در بهترین فضای تعاملی با پیروان ادیان توحیدی هستیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ما به دنبال کار تزیینی و نمایشی نیستیم / در بهترین فضای تعاملی با پیروان ادیان توحیدی هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ما به دنبال کار تزیینی و نمایشی نیستیم / در بهترین فضای تعاملی با پیروان ادیان توحیدی هستیم"، کلیک کنید.