مثل یک المپیکی غذا بخورید

مثل یک المپیکی غذا بخورید

غذاهای منحصر به فرد با تمرکز بر کاهش تولید کربن در محیط زیست در بازی های المپیک ارائه می‌شود تا نیازهای ذائقه‌های مختلف را برآورده کند.

به گزارش گزارشگر آی تی، یوسین بولت، برنده هشت مدال طلای المپیک، در طول بازی‌های المپیک پکن، فقط ناگت مرغ خورد. او در انتخاب غذاهای نامتعارف بین ورزشکاران تنها نیست.

مایکل فلپس پرافتخارترین ورزشکار المپیکی تاریخ روزانه ۱۰ هزار کالری برای سوخت مسابقات خود مصرف می کرد، در حالی که سیمون بایلز پرافتخارترین ژیمناستیک تاریخ، پروتئین و فیبر را در اولویت قرار می داد و به این منظور ماهی، سبزیجات و برنج را انتخاب می کرد.

در حالی که هزاران نفر برای بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ به پاریس می‌روند، فرانسه قرار است در این رویداد به ۱۵ هزار ورزشکار خدمات دهد.

Sodexo Live، اسپانسر بازی‌های المپیک پاریس، در دو سال گذشته ۵۰۰ غذای مختلف را با تمرکز بر توسعه منو با کیفیت بالا انتخاب کرده است.  ۳ میلیون موز، ۲۰ تن قهوه و برای اولین بار بیش از ۴۷ هزار بشقاب قابل استفاده مجدد در دهکده بازی‌ها توزیع می شود.

همچنین برای نخستین بار ۳۰ درصد از وعده‌های غذایی در دهکده المپیک گیاهی است و ورزشکاران می‌توانند از رستوران‌های دهکده استفاده کنند. 

جف لیدی، سرآشپز Sodexo Live گفت: غذاهای گیاهی نه تنها طعم و مزه عالی دارند، بلکه برای محیط زیست نیز عالی هستند و به ما برای کاهش ردپای کربن کمک می کند.

با تمرکز بر کاهش ردپای کربن، پاریس ۲۰۲۴ امیدوار است که اثرات زیست محیطی را از طریق چهار اقدام کلیدی به نصف کاهش دهد: کاهش پروتئین های حیوانی، محدود کردن ضایعات مواد غذایی، کاهش استفاده از پلاستیک یکبار مصرف و اولویت دادن به محصولات محلی و فصلی.

بازی‌های المپیک پاریس از ۲۶ جولای ۲۰۲۴ (۵ تا ۲۱ مرداد) برگزار می‌شود و بهترین ورزشکاران جهان از کشورهای مختلف در این رویداد حضور خواهند داشت.

پایان خبر گزارشگر آی تی

مثل یک المپیکی غذا بخورید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مثل یک المپیکی غذا بخورید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مثل یک المپیکی غذا بخورید"، کلیک کنید.