مدیر سابق سیا: روسیه بن بست جنگ اوکراین را شکسته و در حال پیشروی است

مدیر سابق سیا: روسیه بن بست جنگ اوکراین را شکسته و در حال پیشروی است

مدیر اسبق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفت این ارزیابی که جنگ اوکراین در بن بست قرار گرفته صحیح نیست چون عملا روسیه در این جنگ در حال پیشروی است.

به گزارش گزارشگر آی تی، «رابرت گیتس» مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه ای تاکید کرد که روسیه بن بست در جنگ اوکراین را شکسته و در خط مقدمی 600 مایلی این جنگ مشغول پیشروی است.

گیتس در مصاحبه با واشنگتن پست گفت: «خیلی از افراد وضعیت جنگ در اوکراین را در مقطع کنونی به عنوان بن بست ارزیابی می کنند اما من باور دارم که هم اکنون عملا این جنگ چندان در بن بست قرار ندارد چون روس ها پیشروی کرده اند.»

او که در دولت های «جورج دبلیو. بوش» و «باراک اوباما» به عنوان وزیر دفاع کار کرده است، بیان داشت این مساله که اوکراین شهر استراتژیک آودیوکا را از دست داد به روس ها اجازه داد که محورهای نبرد بیشتر به سمت شرق جلو ببرند.

مقام پیشین آمریکایی در ادامه این مصاحبه گفت: «تمامی مطالبی که من می خوانم نشان می دهند که روس ها در فاز تهاجمی در مکان های مختلف در طول خط مقدم 600 مایلی جنگ هستند.»

رابرت گیتس اظهار کرد که اعتقاد دارد شکست های نظامی اوکراین به دلیل مشکل پیدا کردن این کشور در تامین مهمات و تسلیحات رخ داده اند.

گیتس بیان داشت: «من در گزارش ها خوانده ام که به ازای هر گلوله توپی که اوکراینی ها شلیک می کنند، روس ها 10 گلوله توپ شلیک می کنند، بنابراین اوکراینی ها اکنون با کمبود مهمات توپ و گلوله مواجه هستند.»

اوکراین برای ادامه دادن به جنگ اتکای سنگینی به کمک های آمریکا داشته، در حالی که طبق گزارش ها آمریکا از ابتدا اجرای «عملیات نظامی ویژه» ارتش روسیه در اوکراین از فوریه 2022 تا کنون بیش از 44 میلیارد دلار کمک نظامی در اختیار کی یف قرار داده است.

بسته کمکی درخواستی جدید کاخ سفید برای اوکراین در اواخر سال 2023 به کنگره آمریکا ارایه شد اما همچنان در بن بست است و به نظر می رسد جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند به مخالفت خود با این بسته کمک 60 میلیارد دلاری ادامه دهند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

مدیر سابق سیا: روسیه بن بست جنگ اوکراین را شکسته و در حال پیشروی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیر سابق سیا: روسیه بن بست جنگ اوکراین را شکسته و در حال پیشروی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیر سابق سیا: روسیه بن بست جنگ اوکراین را شکسته و در حال پیشروی است"، کلیک کنید.