مرگ 56 تن در حوادث رانندگی هفته گذشته/غرق شدگی 16 نفر

مرگ 56 تن در حوادث رانندگی هفته گذشته/غرق شدگی 16 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور جزییات حوادث مهم هفته گذشته در کشور را تشریح و اعلام کرد که در حوادث رانندگی هفته گذشته 56 نفر جان خود را از دست داده اند.

بابک یکتاپرست در گفت وگو با گزارشگر آی تی، با اشاره به حوادث ترافیکی رخ داده طی بازه زمانی 15 تا 21 اردیبهشت ماه، اظهار رد: طی هفته گذشته 219 مورد حادثه ویژه ترافیکی به ثبت رسید که منجر به مصدومیت 1177 نفر شد که از این تعداد 1033 نفر به بیمارستان ها اعزام، 144 نفر در محل درمان و 56 نفر فوت شدند.

وی افزود: بیشترین حادثه ویژه ترافیکی ثبت شده در استان خراسان رضوی با 29 حادثه با 181 مورد مصدوم و شش مورد فوتی، استان فارس با 22 حادثه با 119 مورد مصدوم و شش مورد فوتی و استان تهران با 18 حادثه با 53 مورد مصدوم و هشت مورد فوتی بوده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور، بیشترین مصدوم سوانح ترافیکی در استان های خراسان رضوی با 181 نفر، فارس با 119 نفر و سیستان و بلوچستان با 79 نفر و بیشترین فوتی ناشی از حوادث ترافیکی ویژه در استان تهران با هشت نفر، استان های فارس و خراسان رضوی با شش نفر و استان مرکزی با پنج نفر است.

یکتاپرست درمورد حوادث ترافیکی مرتبط با حمل و نقل عمومی نیز گفت: در هفته گذشته شش مورد حادثه ترافیکی مرتبط با حمل و نقل عمومی به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 87 نفر شده است که معادل سه درصد از سوانح ترافیکی ویژه ثبت شده است.

به گفته وی، طی هفته گذشته 13 مورد حادثه ترافیکی مرتبط با تریلی و کامیون به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 58 نفر و فوت هشت نفر شده است که معادل شش درصد از سوانح ترافیکی ویژه ثبت شده است. همچنین طی هفته گذشته 22 مورد حادثه ترافیکی مرتبط با وانت بار به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 113 نفر و فوت چهار نفر شده که معادل 10 درصد از سوانح ترافیکی ویژه ثبت شده است.

مرگ 7 موتورسوار در حوادث رانندگی هفته گذشته

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه از ثبت 17 حادثه ترافیکی مرتبط با موتورسیکلت طی هفته گذشته خبر داد که این حوادث منجر به مصدومیت 55 نفر و فوت هفت نفر شده و معادل هشت درصد از سوانح ترافیکی ویژه ثبت شده است.

یکتاپرست در ادامه درخصوص حوادث ویژه غیرترافیکی طی هفته گذشته نیز از ثبت طی 442 مورد حادثه ویژه غیر ترافیکی خبر داد که منجر به مصدومیت 866 نفر شده است که از این تعداد 515 نفر به بیمارستان اعزام و 351 نفر در محل درمان شده اند و همچنین 115 نفر جانباخته اند.

وی با اشاره حوادث ناشی از آتش سوزی و انفجار ناشی از نشت گاز و…، گفت: طی هفته گذشته 41 مورد حادثه مرتبط با آتش سوزی یا انفجار ناشی از نشت گاز به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت 69 نفر و جانباختن یک نفر شده است که معادل 9 درصد از سوانح غیر ترافیکی ویژه ثبت شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از ثبت 22 مورد حادثه غرق شدگی طی هفته گذشته خبر داد و گفت که این حوادث منجر به مصدومیت هشت نفر و فوت 16 نفر شده که معادل پنج درصد از سوانح غیر ترافیکی ویژه ثبت شده در کشور است.

یکتاپرست در ادامه به مهم ترین حوادث ترافیکی ثبت شده اشاره کرد و گفت: در 15 اردیبهشت ماه یک مورد واژگونی در سیستان و بلوچستان در محدوده (سوران – روستای توزگی) رخ داده که منجر به مصدومیت 13 تن شده است. در روز 17 اردیبهشت ماه یک مورد تصادف پژو 206 با سواری مزدا ثبت شده که منجر به مصدومیت یک نفر و جانباختن سه نفر شده است. همچنین 17 اردیبهشت ماه یک مورد واژگونی مینی بوس در محدوده قزوین، اتوبان تهران به قزوین بعد از زیباشهر به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت 14 نفر شده است. همچنین 20 اردیبهشت ماه یک مورد تصادف میان سواری پراید، اتوبوس، تریلی در خراسان رضوی محدوده نیشابور- محور فیروزه- قوچان سه راهه بار رخ داده است که منجر به مصدومیت 36 نفر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ثبت وقوع زمین لرزه طی یک هفته گذشته اشاره کرد و یادآور شد: طی هفته گذشته 23 مورد زمین لرزه با بزرگای 2٫5 ریشتر و بیشتر در سطح کشور به وقوع پیوست و موردی با بزرگای 4 ریشتر و بیشتر رخ نداد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

مرگ 56 تن در حوادث رانندگی هفته گذشته/غرق شدگی 16 نفر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرگ 56 تن در حوادث رانندگی هفته گذشته/غرق شدگی 16 نفر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرگ 56 تن در حوادث رانندگی هفته گذشته/غرق شدگی 16 نفر"، کلیک کنید.