مسیله نوجوانان امروز «بی پناهی» است/ وقتی تصمیم به خودکشی «بهار» محور داستان می شود

بهار کتابخوانی| نویسنده کتاب «رونی یک پیانو قورت داده است» :

مسیله نوجوانان امروز «بی پناهی» است وقتی تصمیم به خودکشی «بهار» محور داستان می شود

نویسنده کتاب «نوجوانان» گفت: بزرگسالان تصور می کنند اینکه امکانات قابل توجه و بیشتری به نسبت دوران نوجوانی خود در اختیار فرزندان قرار می دهند، برای تحمیل رویا و آرزوهایشان به نوجوانان به ویژه دختران کافی است.

تیمور آقامحمدی در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی تصریح کرد: هر چند نوجوانان امروز به نسبت نوجوانی دوره ما امکانات بیشتری دارند، اما از درد تنهایی و رهاشدگی رنج می برند. تا جایی که دیده می شود ما بزرگتر ها امکانات بیشتری در اختیار آنها قرار دادیم، اما به حال خود رها شده اند.

وی تاکید کرد: نباید رویای نوجوانان را از آنها گرفت و تصور کرد که نوجوان قدرت و حق تصمیم گیری ندارد و تصور شود باید و باید به نسخه بهتری از ما تبدیل شوند. بلکه در مقابل به رسمیت شناختن نوجوانان و خواسته ها و آرزوهایشان اهمیت دارد.

نویسنده کتاب «رونی یک پیانو قورت داده است» اضافه کرد: مسیله اصلی نوجوان امروزی بی پناهی او است و من کتاب رونی را بعد از مشاهده کلیپی از دو دختر اصفهانی که قبل از خودکشی شان ضبط کرده بودند، نوشتم.

آقامحمدی افزود: دراین کتاب، «رونی»  او به تولد دوستش بهار دعوت می شود و بهار تصمیم دارد بعد از تولد خودکشی کند که با ممانعت دوستانش نجات پیدا می کند.

وی تاکید کرد: وقتی کلیپ دختران اصفهانی را دیدم برایم این سوال ایجاد شد که چگونه یک نوجوان در اوج زندگی و طراوت از دنیای زنده و روشن به سمت تاریکی و مرگ گام برمی دارد و چه اتفاقی او را به سمت مرگ و اندیشیدن به مرگ می برد.

به گفته این نویسنده «رونی که یک دختر 14 ساله است بعد از اتفاقات قابل توجهی در زندگی از یک دختر خجالتی که قدرت نه گفتن ندارد به یک دختر مصمم و علاقه مند به زندگی تبدیل می شود. موضوعی که باید مورد توجه والدین قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه کتاب «رونی یک پیانو قورت داده» و «تو خواب میکاییل هستی» در نشر مهرک در این دوره از نمایشگاه کتاب عرضه می شود، اضافه کرد: همچنین کتاب ویژه بزرگسالان با عنوان «همه» نیز در نشر شهرستان ادب عرضه شده است.

لازم به یادآوری است سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از نوزدهم تا بیست و نهم اردیبهشت ماه 1403 در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

مسیله نوجوانان امروز «بی پناهی» است/ وقتی تصمیم به خودکشی «بهار» محور داستان می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسیله نوجوانان امروز «بی پناهی» است/ وقتی تصمیم به خودکشی «بهار» محور داستان می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسیله نوجوانان امروز «بی پناهی» است/ وقتی تصمیم به خودکشی «بهار» محور داستان می شود"، کلیک کنید.