معرفی برترین های دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» + اسامی برگزیدگان

معرفی برترین های دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» اسامی برگزیدگان

دبیر علمی دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» اعلام کرد که اسامی برگزیدگان دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» با حضور مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، آیین اختتامیه دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» از سری برنامه های سومین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری «امامت و مهدویت» با حضور با حضور عاصمه قاسمی مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده، مسیولان استانی، هنرمندان و علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی به میزبانی سالن آمفی تاتر فرزانگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار و آثار برگزیده معرفی شد.

دبیر علمی دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» با اعلام این خبر به خبرنگار گزارشگر آی تی گفت: این جشنواره با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و موسسه امامت و مهدویت برگزار شد.

بهمن مدیری خاطرنشان کرد: دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» با هدف بازتولید آزاد و هنری، معنامحور و امروزی از مفهوم شهید و شهادت با الهام از موضوعاتی همچون سلوک عارفانه و حیات معنوی، باور های دینی و میهن دوستانه، اطاعت از امام و رهبری، تأثیر فرهنگ عاشورایی، مسیولیت پذیری و عشق به شهادت در بازه زمانی 23 شهریور تا 30 دی ماه سال جاری برگزار شد و در نهایت تعداد 460 اثر ارسالی که شامل 14 دانشجویی، 349 اثر دانش آموزی، 87 اثربخش آزاد، 10 اثر از خانواده شهدا و ایثارگران وارد مرحله داوری شد.

وی با اشاره به دامنه گسترده مولفه های مختلف در داستان نویسی درباره رویکرد هییت داوران در بررسی آثار تصریح کرد: سه مولفه، توجه به شخصیت و نحوه شخصیت پردازی، پیگیری پرداخت قصه بر مبنای ساختار داستانی محکم و منضبطی که به پایان بندی موجهی برای حفظ خط اصلی قصه منتهی شود و انتخاب ایده های بکر و جسورانه برای خلق داستانی که از خلّاقیت نویسنده نشیت گرفته باشد، از معیار های اصلی ارزیابی و داوری آثار بود.

دبیر علمی دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» ضمن تقدیر و تشکر از تلاش هییت داوران جشنواره افزود: هییت داوران این جشنواره را سه نفر از استادان زبان و ادبیات فارسی و داستان نویسان با سابقه استان سمنان مانند عاطفه شمس الدین، مقصود پرهیز جوان و مهدی زارعی تشکیل دادند و پس از پایش و داوری آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره آثار برگزیده در هر سطح را به منظور دریافت جوایز نقدی، لوح سپاس و تندیس جشنواره را معرفی کردند.

مدیری اعلام کرد که در بخش خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران هییت داوران داستان «چفیه شهادت» نگارش حسین زرنگاریان و اثر «بازگشت» به قلم فاطمه مصطفوی فر را شایسته تقدیر دانست.

وی بیان کرد که در سطح دانش آموزی هم با رأی کمیته داوران «دایی یونس» به نویسندگی مهشید رهبری مقام نخست را کسب کرد، «امیر سرتیپ منصور ستاری» نوشته مطهره سلطان علیان مقام دوم را از آن خود کرد و «پسرکوچولوی قهرمان» به نویسندگی میعاد مسعودیان مقام سوم دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» را به خود اختصاص داد.

دبیر علمی دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» تشریح کرد: در بخش دانشجویی هم مصطفی توفیقیان صاحب اثر «آبتین» نفر نخست، پوریا اسکندرزاده با داستان «یکی از فرزندان من» نفر دوم و مهری مصور نویسنده «فرمانده» نفر سوم جشنواره معرفی شدند.

مدیری گفت: در بخش آزاد نیز «تیشرت سفید» به قلم علی شادکام، «پرواز کبوتر» نوشته فاطمه گلی، «باوان» به نگارش سهیلا سپهری و «مثل تو» به نویسندگی محبوبه حاجیان نژاد با رای هییت داوران شایسته تقدیر بودند.
در این بخش؛ «سنجاق سینه» از الهه طاهریان، داستان «گلستان ابراهیم» نوشته معصومه احسانی و «به پرچم» اثر هادی جعفری عناوین نخست تا سوم را کسب کردند.

وی متذکر شد: برگزیدگان دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» لوح تقدیر، جوایز نقدی و تندیس جشنواره را از دستان حجت الاسلام مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان، عاصمه قاسمی رییس مرکز امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام رضا کهساری مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان سمنان، سردار پاسدار عباس مطهری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین شکرویان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و مهدی منصوری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان دریافت کردند..

دبیر علمی دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» در ادامه با اعلام خبر رونمایی از طرح روی جلد کتاب آثار برگزیده جشنواره افزود: تهیه، تنظیم، چاپ و انتشار کتاب آثار برگزیده جشنواره با همکاری و مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در دستورکار دبیرخانه جشنواره قرار گرفت تا این مهم به زیور طبع آراسته شود و در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

معرفی برترین های دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» اسامی برگزیدگان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی برترین های دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» + اسامی برگزیدگان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی برترین های دومین جشنواره داستان نویسی «به یاد لاله ها» + اسامی برگزیدگان"، کلیک کنید.