مناسب ترین میوه ها برای بیماران دیابتی

مناسب ترین میوه ها برای بیماران دیابتی

آفتاب نیوز :

متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه ها تشویق می کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین خون نیز کمک می کنند.

به گزارش سایت تخصصی نیو ایج آنلاین، فهرستی از میوه های مفید برای کنترل انسولین در بیماران دیابتی عبارتند از:

– گریپ فروت قرمز که یکی از سالم ترین و مناسب ترین گزینه ها برای افراد دیابتی است و مصرف روزانه نصف این میوه توصیه می شود.

– مصرف انواع توت ها نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و فیبر خوراکی زیاد و ویتامین های مختلف برای سلامت این بیماران موثر است.

– هندوانه و طالبی نیز به دلیل دارا بودن ویتامین های B و C و بتاکاروتن و پتاسیم نیز برای بیماران دیابتی توصیه می شود.

– میوه دیگری که مصرف آن برای دیابتی ها توصیه می شود، هلو است که سرشار از ویتامین های A و C، پتاسیم و فیبر خوراکی است.

– زردآلو نیز از میوه های تابستانی سرشار از فیبر خوراکی و ویتامین A است که ذخیره کربوهیدرات آن، پایین و خوردن آن برای افراد دیابتی مفید است.

– سیب بخصوص پوست آن، حاوی آنتی اکسیدان و منبع غنی از فیبر خوراکی و ویتامین C است.

– مصرف گلابی و کیوی و پرتقال نیز به دلیل داشتن پتاسیم و فیبر خوراکی فراوان و کربوهیدرات اندک برای افراد دیابتی توصیه می شود.

مناسب ترین میوه ها برای بیماران دیابتی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مناسب ترین میوه ها برای بیماران دیابتی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مناسب ترین میوه ها برای بیماران دیابتی"، کلیک کنید.