مینو افتاده درگذشت – گزارشگر آی تی

مینو افتاده درگذشت - گزارشگر آی تی

مینو افتاده نوازنده و مدرس ویلن و کمانچه امروز 17 خردادماه بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، دارفانی را وداع گفت.

به گزارش گزارشگر آی تی، مینو افتاده متولد اردیبهشت 1337 از 10 سالگی وارد هنرستان موسیقی ملی شد و با انتخاب ساز تخصصی ویلن تحصیلات موسیقی را زیر نظر استاد ژوژ مارتیروسیان تحصیلات موسیقی آغاز کرد و از سال اول دبیرستان به بعد ساز پیانو و ساز تمبک را هم فرا گرفت.

بعد از پایان دوره هنرستان وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و به ادامه تحصیل پرداخت و از 16 سالگی در ارکستر فرهنگ و هنر و ارکستر بانوان و گروه تمبک آن وزارتخانه زیر نظر استاد محمد اسماعیل شرکت کرد و اجراهای بسیاری را در اکثر شهرهای ایران داشت و در آن زمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی (صدا و سیما) نیز شروع به تدریس ویولن و کمانچه کرد و این همکاری تا زمان پایان کار مرکز ادامه داشت.

این هنرمند بعد از انقلاب اسلامی نیز در چندین گروه و آثار صوتی فعالیت داشت و کنسرت هایی در داخل و خارج از کشور نیز داشت و اخیرا بیشتر به کار تدریس در دانشکده پودمانی موسیقی و بنیاد رودکی و کلاس های معتبر آزاد مشغول فعالیت بود.

مراسم تشییع پیکر مرحومه مینو افتاده ساعت 10 صبح روز جمعه 18 خردادماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران برگزار می شود.

پایان خبر گزارشگر آی تی 

مینو افتاده درگذشت – گزارشگر آی تی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مینو افتاده درگذشت – گزارشگر آی تی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مینو افتاده درگذشت – گزارشگر آی تی"، کلیک کنید.