نتانیاهو مانع از انعقاد توافق درباره جنگ غزه می شود

نتانیاهو مانع از انعقاد توافق درباره جنگ غزه می شود

یکی از مسوولان ارشد کابینه رژیم صهیونیستی، نخست وزیر این رژیم را به بی میلی در انعقاد توافق با گروه های فلسطینی درباره جنگ غزه و سنگ اندازی در برابر امکان انجام چنین توافقی متهم کرد.

به گزارش گزارشگر آی تی، تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز جمعه به نقل از این مسوول که نامش را فاش نکرد، گزارش کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اصلا نمی خواهد درباره جنگ غزه توافقی حاصل شود بلکه در حال ایجاد مشکلات و مانع تراشی است.

روزنامه رای الیوم نوشت این مسوول افزود امکان دستیابی به توافق با گروه های فلسطینی ظرف چند روز آینده وجود دارد، اما «نتانیاهو خواستار مطالعه یک توافق جامع (غیر از پیشنهاد فعلی طرف مصری) است تا روند دستیابی به توافق در حال حاضر را مختل کند.

طبق گزارش روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» عصر امروز، یک هییت امنیتی مصری با پیشنهاد آزادی تمامی اسرای صهیونیستی در غزه، آزادی صدها اسیر فلسطینی و برقراری آتش بس یک ساله وارد تل آویو شد.

به گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، «سرویس های امنیتی اسراییل بر این باورند که این آخرین فرصت برای بازگرداندن گروگان ها از غزه است».

مسوول مذکور صهیونیستی گفت «سازمان امنیتی و اکثریت سطح سیاسی می خواهند به پیشنهاد جدید مصر چراغ سبز نشان دهند».

اما به گفته این مسوول، نتانیاهو چند ملاحظات در مورد چنین توافق موقتی داشت و درخواست بررسی یک حل و فصل جامع کرد.

این مسوول توضیحی نداد که چرا نتانیاهو این موضع را اتخاذ کرده است، اما اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نتانیاهو را به این مساله متهم می کند که او به «دلایل سیاسی» در دستیابی به توافق با گروه های فلسطینی مانع ایجاد می کند.

مصر، قطر و آمریکا ماه هاست که مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم صهیونیستی و حماس را با هدف دستیابی به توافق آتش بس در نوار غزه و تبادل اسرا بین دو طرف رهبری می کنند اما به دلیل رد مطالبات حماس در پایان یافتن جنگ، خروج نیروهای رژیم صهیونیستی از نوار غزه و بازگرداندن آوارگان فلسطینی به شمال غزه، این مذاکرات به نتیجه نرسیده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از 7 اکتبر جنگ ویرانگر غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرده است و حدود 112 هزار کشته و زخمی برجای گذاشته است که اکثر آنها کودک و زن هستند. 

رژیم صهیونیستی با وجود صدور قطعنامه آتش بس فوری توسط شورای امنیت و علیرغم حضور در دادگاه بین المللی دادگستری به اتهام ارتکاب «نسل کشی» به جنگ ویرانگر خود علیه غزه ادامه می دهد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

نتانیاهو مانع از انعقاد توافق درباره جنگ غزه می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو مانع از انعقاد توافق درباره جنگ غزه می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو مانع از انعقاد توافق درباره جنگ غزه می شود"، کلیک کنید.