نخستین خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد

نخستین خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی استان سمنان، سمانه سلطانی پور روز شنبه 20 خردادماه 1403 گفت: به مناسبت آغاز هفته صنایع دستی،سید عزت الله ضرغامی وزیر محترم میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی به همراه معاون صنایع دستی کشور به صورت ویدیوکنفرانسی،خانه صنایع دستی روستای خیر آباد،نخستین خانه صنایع دستی فعال استان سمنان در شهرستان سمنان افتتاح نمودند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه هنرمندان صنایع دستی در این خانه هم آموزش می بینند و هم آثار خود را عرضه می کنند، افزود: خانه صنایع دستی خیرآباد با مساحتی بالغ بر 130 متر مربع با ایجاد زمینه اشتغال 10 نفر در دو بخش فروشگاه و آموزشگاه در رشته های نمد مالی، چرم، سفال، سرامیک، بافته های داری فعالیت می کند.

سمانه سلطانی پور گفت:تولید زنده رشته های صنایع دستی جهت آشنایی علاقه مندان و گردشگران در این خانه توسط هنرمندان ،برگزاری نشست های تخصصی و جشنواره ها و اجرای تولید زنده در مناسبت های خاص متناسب با تقویم در ایام نوروز و روز جهانی صنایع دستی و…،ارایه مشاوره به هنرمندان و هنرجویان صنایع دستی ،تهیه مواد اولیه برای هنرمندان و هنرجویان ،برگزاری نمایشگاه ها بصورت مستمر و طراحی خلاقانه، تولید وآموزش برنامه هایی برای جذب گردشگر و هنرجویان و دانشجویان و اساتید، دارای فروشگاه و… ،موضوع فروش، ارتباط بیشتر بین هنرمندان، ایجاد فضای کارگاهی برای دانشجویان این حوزه و ترویج هنرهای صنایع دستی، از جمله دیگر اهداف ایجاد این مکان است.

او با بیان اینکه ظرفیت ها و فعالیت هنرمندان موجب می شود که ما هم برای حمایت از هنرمندان تلاش و اقدام کنیم،افزود:در راستای حمایت از این خانه و هنرمندان صنایع دستی، مشوق هایی مانند تسهیلات، تخفیف در حامل های انرژی و معافیت های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان ضمن بیان اینکه یکی از گام های درست جذب گردشگر به روستاها را احداث خانه های صنایع دستی است،گفت: هویت شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی در سایه این خانه ها محقق شود.

خانه صنایع دستی خیرآباد واقع در روستا خیرآباد روستایی در یک کیلومتری جنوب شهر سمنان است .

نخستین خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد"، کلیک کنید.