نخست وزیر انگلیس: ایران، روسیه و چین در حال همکاری علیه ما هستند

نخست وزیر انگلیس: ایران، روسیه و چین در حال همکاری علیه ما هستند

به گزارش گزارشگر آی تی «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه با بیان اینکه انتخابات بعدی انتخابی «بین آینده و گذشته» خواهد بود از اینکه چگونه پنج سال آینده می تواند خطرناک ترین سال هایی باشد که بریتانیا در تاریخ خود با آن مواجه شده است، گفت و تاکید کرد:خطراتی که کشور ما را تهدید می کند واقعی است.

نخست وزیر انگلیس کشورهای روسیه، ایران، کره شمالی و چین را «مستبد» خواند و مدعی شد آن ها «با یکدیگر همکاری می کنند تا ما و ارزش های ما را تضعیف کنند».

به نقل از گزارشگر آی تی او در ادامه گفت: جنگ به اروپا بازگشته است و متحدان ناتو ما هشدار داده اند که اگر پوتین در اوکراین موفق شود، ممکن است آن ها نفرات بعدی باشند. پوتین جهان را در آستانه تشدید تنش هسته ای قرار داده است.

سوناک با اشاره به «جنگ فرهنگی علیه غرب» نیز گفت: برخی از ارزش های لیبرال دموکراتیک ما در مورد آزادی بیان، حق اعتراض، ارعاب، تهدید و حمله به دیگران، خواندن شعارهای یهودی ستیزانه در خیابان ها و دانشگاه های ما و استفاده از شرارت های یهودی ستیزی یا نفرت ضد مسلمانان در یک تلاش ایدیولوژیک تفرقه انگیز برای مقابله با بریتانیا سوءاستفاده می کنند. گروه های پرحاشیه و تهاجمی سعی در تحمیل دیدگاه های خود بر ما دارند. آن ها سعی می کنند باور کردن چیزهای متفاوت را از نظر اخلاقی غیرقابل قبول جلوه دهند و اعتماد و غرور مردم را به تاریخ و هویت خودمان تضعیف کنند.

او تاکید کرد: افراط گرایان از درگیری های جهانی برای تقسیم بریتانیا سوء استفاده می کنند.

سوناک گفت: حزب کارگر برنامه ای برای حفاظت از مرزها، امنیت و اقتصاد بریتانیا ندارد. ما تصمیمات سختی گرفته ایم تا بریتانیا را در مسیر درست بازگردانیم. من ادعاهای حزب کارگر و درخواست آن برای تغییر دولت را رد می کنم. حزب کارگر می خواهد انگلیس از ناتو خارج شود و بریتانیا را در معرض خطر قرار می دهد. حفظ امنیت بریتانیا یک اولویت است و ما به همین دلیل هزینه های دفاعی را افزایش داده ایم.

311311

نخست وزیر انگلیس: ایران، روسیه و چین در حال همکاری علیه ما هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخست وزیر انگلیس: ایران، روسیه و چین در حال همکاری علیه ما هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخست وزیر انگلیس: ایران، روسیه و چین در حال همکاری علیه ما هستند"، کلیک کنید.