نقش حمایتی خانواده ها از دانش آموزان در روزهای امتحانی

نقش حمایتی خانواده ها از دانش آموزان در روزهای امتحانی

یک مشاور تحصیلی در خصوص نحوه حمایت والدین از فرزندان در ایام امتحانات توضیحاتی بیان کرد.

میثم نجات خواه در گفت وگو با گزارشگر آی تی، با اشاره به شرایط پیش رو و تغییراتی که در شیوه برگزاری کنکور به وجود آمده گفت: با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور و اهمیت امتحانات خردادماه دانش آموزان، نقش حمایتی خانواده ها در این ایام اثر گذار و مهم است؛ دانش آموزان در دوره نوجوانی در دوره هیجانات زندگی قرار گرفته اند و خانواده ها باید با کمک مشاوران و مراکز آموزشی فرزند خود را در این مرحله آماده کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، آینده نگری و دلسوزی خانواده ها در تحصیل و شغل مناسب برای فرزندشان بیشتر شده است افزود: این ها دلایلی است که فشار بر درس خواندن و کنکور را از سمت خانواده بر دانش آموز زیاد کرده است تا دانشگاه بهتر، رشته بهتر، با درآمد مناسب تر انتخاب کنند.

این مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه هر چه میزان حمایت خانواده ها بیشتر شود، فضای درس خواندن دانش آموز بهتر است ادامه داد: با کمک از متخصص آموزشی و تحصیلی، فرزندان را راهنمایی کنید و تا رسیدن به هدف نهایی از مدرسه، سیستم آموزشی، مراکز آموزشی و مشاوران خبره کمک بگیرید.

نجات خواه با بیان اینکه به دانش آموزان توصیه می شود روی اصول مطالعه و روش مطالعه کار کنند گفت: با توجه به زیاد بودن محتوای کتاب های درسی توجه به روش انتقال اطلاعات به حافظه مهم است؛ توصیه می شود از روش های مطالعه اصولی استفاده کنند تا هم مطالعه با کیفیت داشته باشند هم بازه زمانی که به مطالعه اختصاص داده می شود نتیجه لازم را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه خانواده ها با درک متقابل و ایجاد محیط آرامبخش برای دانش آموز می توانند فضای مناسبی را برای آن ها به وجود بیاورند عنوان کرد: دانش آموزان دوره متوسطه دوم اولین تجربه خود را در امتحانات نهایی تجربه می کنند و سه سال متوسطه دوم را درگیر امتحانات نهایی و کنکور می شوند، بهتر است خانواده ها با کمک مشاوران، دانش آموز را با توجه به نوع شخصیت، هدف و مسیر تحصیلی راهنمایی کنند تا کمترین آسیب را تا رسیدن به هدفشان طی کنند.

این مشاور تحصیلی با اشاره به نقش تغذیه در تقویت حافظه اظهار کرد: با توجه به سخن متخصصین تغذیه، خوردن غذاهای پرچرب، پر نمک یا مواد غیر مجاز ممنوع و بهتر است از غذاهای دارای فسفر، گردو، ماهی، مواد پروتیینی، آب پز، سبزیجات، آب فراوان و صبحانه کامل مصرف شود، از مصرف قندها پرهیز شود تا به مغز آسیب نرسد و عملکرد را مختل نکند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

نقش حمایتی خانواده ها از دانش آموزان در روزهای امتحانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش حمایتی خانواده ها از دانش آموزان در روزهای امتحانی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش حمایتی خانواده ها از دانش آموزان در روزهای امتحانی"، کلیک کنید.