نگاهی عمیق به فناوری های ضدعفونی در ماشین لباسشویی – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری گزارشگر آی تی، یکی از فناوری های جالب و پیشرفته در هنگام ساخت ماشین های لباسشویی، استفاده از فناوری ضدعفونی کنندگی آن ها است. این قابلیت یک امتیاز بزرگ برای یک دستگاه شوینده لباس است، زیرا بطور معمول لباس ها بیشتر از هرچیز دیگری در معرض آلودگی قرار می گیرند و لازم است که حتماً مورد شستشوی کافی و ضدعفونی کنندگی قوی قرار گیرند. فناوری نانو سیلور یکی از فناوری های پیشرفته و مورد توجه است. شما با خواندن این مقاله با قابلیت های آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

نانو سیلور چیست و چگونه عمل می کند؟

نام دیگر نانو سیلور، نانو ذرات نقره است. نانو ذرات نقره تقریباً ابعادی در حدود 25 میلی متر داشته و مقدار بسیار کمی از این ذرات نانو، قابلیت این را دارند که سطح بسیار بزرگی را بپوشانند. همه ما می دانیم فلز نقره، یک فلز ارزشمند و مورد توجه همگان است که علاوه بر زیبایی ظاهری برای استفاده در زیورآلات، برای درمان برخی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. این خاصیت مربوط به خصلت ضدانگلی و ضد ویروسی آن است. بنابراین، ترکیبات نقره در برابر ویروس ها مقاوم بوده و بر روی سوخت وساز سلولی باکتری و میکروب ها اثر گذاشته و موجب توقف رشد آن ها می شود و همین امر موجب از بین رفتن آن ها می گردد.

به همین دلیل بسیاری از شرکت های لوازم خانگی و به خصوص شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی از یون نقره برای ضدعفونی کنندگی و ضدانگلی آن استفاده می کنند و موفق عمل کرده اند. لباسشویی اسنوا، یکی از برندهای معروف و موفق در این حوزه است. بسیاری دیگر از برندهای معروف جهان از این فناوری به طور چشمگیر استفاده می کنند که می توانید در صورت علاقه به فهم، در گوگل جستجو کنید.

عملکرد فناوری نانو سیلور در ضدعفونی کنندگی

هنگام شستشوی لباس ها، یون های نقره موجب از بین بردن باکتری ها و قارچ ها در آب سرد می شود. همین فرایند باعث می شود که یک سپر امنیتی نامریی ایجاد شود تا از البسه شما در مقابل بوهای بد و نامطبوع جلوگیری و محافظت کند. بنابراین، هرچه میکروب ها تکثیر شوند، لباس ها تحت تاثیر آن ها قرار نخواهند گرفت.

عرق واقعی بویی ندارد، اما جالب است بدانید وقتی با ساپروفیت ها که نوعی باکتری به شمار می رود و با گلیکوزید عرق ارتباط می گیرد، موجب تولید اسیدهای چربی می شود که بشدت بوی نامطبوعی از خود خارج می کنند. حال هدف یون های نقره چیست؟ در این میان یون های نقره ساپروفیت ها را از بین می برند و از رشد و تکثیر آن ها جلوگیری می کنند. با این مکانیسم ضد باکتری، یون های نقره که در حد نانو هستند به سیستم آنزیمی میکروب ها بسیار آسیب وارد کرده و همین امر موجب غیرفعال کردن آنزیم های تنفسی آن ها می شود و سرانجام موجب نابودی آن ها می گردد. نانو ذرات نقره به دلیل اینکه بسیار اندازه کوچکی دارند، کل سطح را پوشانده و اثر بیشتر و شدیدترین روی میکروب ها برجای می گذارند. در نتیجه با پوشیدن لباس هایی که مراحل گفته شده را گذرانده اند، دیگر بوی عرق نخواهید داد. زیرا لباس های شما سپر محافظتی را از سر گذرانده اند و مقاوم شده اند. با خرید ماشین لباسشویی ال جی، می توانید چنین تجربه خوبی به لباس های خود بدهید؛ زیرا این ماشین لباسشویی ها برخوردار از سیستم و فناوری های پیشرفته ضدعفونی کنندگی لباس ها هستند که یکی از این فناوری ها نانو سیلور است.

نگاهی عمیق به فناوری های ضدعفونی در ماشین لباسشویی

کاربرد فناوری نانو در صنعت لوازم خانگی

تحقیقات زیادی بر روی این فناوری انجام شده و خطرها، کارایی و تمام عوامل مهم، مورد بررسی قرار گرفته است. پس از بررسی های لازم مشخص شد که کابردی ترین ویژگی نانو سیلور مربوط به حوزه لوازم خانگی است؛ زیرا قابلیتی دارد که منجر می شود هنگام برخورد با پوست حساسیت و آلرژی ایجاد نگردد، همچنین از قیمت خوبی برخوردار بوده و برای محیط زیست خطری نداشته و موجب از بین رفتن میکروب ها می شود. همه این ویژگی ها در کنار یکدیگر یک امتیاز عالی را برای یک لوازم خانگی بخصوص ماشین لباسشویی را فراهم می کند. نانو نقره خاصیت آنتی باکتریایی دارد و همین ویژگی موجب می شود که علاوه بر لباسشویی در خوشبوکننده های هوا، ماشین ظرفشویی، سشوار، جاروبرقی، دستگاه بخور و یخچال و فریزر مورد استفاده قرار گیرد؛ زیرا دارای مزایای فراوانی چون صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش بوی بد و نامطبوع و همچنین ایجاد محیطی بدون وجود میکروب را باعث می شوند.

در ارتباط با کاهش مصرف انرژی باید گفت که چون ذرات نقره توسط فرایندی به نام الکترولیت ایجاد می شوند و طی این فرایند یون های نقره از الکترود جدا می شوند، در مراحل بعدی اندازه آن کاهش یافته و در اندازه نانو ذره ظاهر می شوند. شاید برای شما یک پارادوکسی ایجاد شود که چطور ممکن است با کاهش اندازه ذرات قدرت آن ها افزایش یابد! جواب ما این است که خاصیت نانو همین است؛ یعنی از ویژگی های مهم و اساسی ذرات نانو قدرت بالای آن ها بوده که در صنعت های مختلف از جمله صنعت مهم هسته ای مورد توجه دانشمندان جهان است.

فناوری نانو یک تکنولوژی پرکاربرد است که بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده لوازم خانگی در دنیا از آن بهره می برند.

فناوری نانو در ماشین لباسشویی

برخی از برندهای بزرگ تولید کننده ماشین لباسشویی، فناوری نانو نقره را یک امر لازم محسوب می کنند. با استفاده از این تکنولوژی در ماشین لباسشویی، میلیاردها یون نقره آزاد شده که قدرت پاک کنندگی و استریل فوق العاده ای را خواهند داشت و همین امر موجب از بین رفتن باکتری های موجود در لباس ها می گردد. لازم به ذکر است که تا یک ماه خاصیت ضدباکتریایی بر روی لباس های شما باقی می ماند. در نتیجه با استفاده از این فناوری دیگر لازم نیست که لباس های خود را با دمای بالا شستشو دهید یا زمانی را صرف خیساندن آن ها کنید. همچنین با از بین رفتن بوی نامطبوع عمر لباس های شما بیشتر می شود.

برای کسانی که تمیز بودن و تمیز ماندن لباس ها بشدت برایشان پراهمیت است نانو سیلور گزینه مناسبی برای آن ها است.

قیمت این لباسشویی ها به دلیل استفاده از یون نقره کمی از سایر برندها بیشتر است؛ زیرا همانطور که می دانید نقره فلزی ارزشمند و گران قیمت است. بنابراین دلیل بالا بودن قیمت برخی ماشین لباسشویی ها، مانند قیمت لباسشویی سامسونگ همین مورد است.

مزایای فناوری نانو در ماشین لباسشویی

اگر بخواهیم چکیده و خلاصه ای از مزایای گفته شده در طول مقاله را بازگو کنیم باید بگوییم که این مزایا عبارتند از:

فناوری نانو موجب استریل لباس ها می شود.

باعث از بین رفتن بوی نامطبوع لباس ها می گردد.

به مدت 30 روز خاصیت ضد باکتریایی و ضدعفونی بر روی لباس های شما باقی می ماند.

خاصیت ضد حساسیت و آلرژی برای پوست های حساس را دارد.

باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

لباس ها را طوری مورد شستشو قرار می دهد که دیگر فضایی برای رشد و تکثیر باکتری ها باقی نخواهد ماند.

باعث افزایش عمر دستگاه لباسشویی حداقل به مدت 10 سال می شود.

برای شستشوی لباس کودکان بسیار مناسب است؛ زیرا پوست کودکان حساس تر است.

خاصیت ضدعفونی کنندگی می بخشد.

همه موارد گفته شده در طول مقاله بصورت مفصل توضیح داده شد. اما بنظر ما مهمترین مسیله بین مزایای گفته شده خاصیت استریل و ضدعفونی کنندگی است که این مورد حتی مورد توجه سازمان بهداشت جهانی نیز می باشد.

حرف آخر

هدف ما در این مقاله آشنایی شما با فناوری به کار رفته در ماشین لباسشویی است. فناوری های دیگر و انبوهی نیز وجود دارند که نانو سیلور مهمترین آن بوده و هست. داشتن اطلاعات عمومی در خصوص فناوری های بروز دنیا بسیار مهم است زیرا به شما در خرید لوازم خانگی و بطور کلی در خرید هر وسیله ای نهایت کمک را خواهند کرد. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفید و ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری گزارشگر آی تی در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نگاهی عمیق به فناوری های ضدعفونی در ماشین لباسشویی – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاهی عمیق به فناوری های ضدعفونی در ماشین لباسشویی – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاهی عمیق به فناوری های ضدعفونی در ماشین لباسشویی – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.