نیجریه با شکست آفریقای جنوبی به فینال رسید

نیجریه با شکست آفریقای جنوبی به فینال رسید

آفتاب نیوز :

تیم های نیجریه و آفریقای جنوبی امشب در مرحله نیمه نهایی سی وسومین دوره رقابت های جام ملت های آفریقا به مصاف یکدیگر رفتند.

نیمه اول این مسابقه بدون گل به پایان رسید، دو تیم که یک بازی محتاطانه را در دستور کار خود قرار داده بودند حملاتی را روی دروازه یکدیگر تدارک دیدند، اما هیچ توپی از خط دروازه ها رد نشد.

نیمه دوم را نیجریه را بهتر آغاز کرد، آن ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند و عملکرد بهتری نسبت به حریف خود داشتند، آن ها گل اول را زدند، اما در دقیقه 90 دروازه شان باز شد تا کار به وقت های اضافی بکشد.

در دقیقه 67: نیجیریه به گل اول رسید، خطای مدافعان آفریقای جنوبی روی مهاجم این تیم باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد، ویلیام تروست اکونگ پشت توپ ایستاد و توپ را به گل تبدیل کرد.

در دقیقه 90: در حالی که نیجریه در لاک دفاعی فرو رفته بود و آن ها با دفع چند لایه قصد داشتند حملات آفریقای جنوبی را خنثی کنند مدافع این تیم بازیکن حریف را سرنگون کرد تا موکوینا بازی را به تساوی بکشاند.

در وقت های اضافی اتفاق خاصی رخ نداد تا برای مشخص شدن تیم برنده کار به ضربات پنالتی بکشد.

در ضربات مرگبار پنالتی نیز موکوینا و کاکگوپا از آفریقای جنوبی و آینا از نیجریه پنالتی های خود را از دست دادند و درنهایت نیجریه به پیروزی 4-2 رسید.

ستاره اول نیجریه در ضربات پنالتی دروازه بان این تیم بود که دو پنالتی حریف را به زیبایی مهار کرد تا نقش اول این صعود را ایفا کند.

نیجریه با شکست آفریقای جنوبی به فینال رسید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیجریه با شکست آفریقای جنوبی به فینال رسید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیجریه با شکست آفریقای جنوبی به فینال رسید"، کلیک کنید.