هر بحرانی قابل پیشگیری است ، جز بحران قطع برق

هر بحرانی قابل پیشگیری است ، جز بحران قطع برق

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی استان سمنان ،سید محمد حسینی نژاد در این دیدار افزود: در پروژه بهسازی شبکه های برق داخل روستاها در طرح بهارستان از سال 1401 تاکنون بالغ بر شش هزار مشترک روستایی منتفع شده اند و بیش از 95 کیلومتر از شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف در شهرستان میامی مورد اصلاح قرار گرفته اند.

وی افزود: همچنین در سال 1402 به منظور جذب 481 مشترک جدید و خدمت رسانی به بیش از 16 هزار مشترک موجود، بالغ بر 36 هزار متر و شهرستان میامی شبکه فشار ضعیف و متوسط هوایی و زمینی احداث شده است و 25 ایستگاه هوایی توزیع برق نیز نصب شده است.

حسینی نژاد افزود: صلاح و بهینه سازی 49 کیلومتر از شبکه توزیع برق به منظور رفع سد معبر و جابه جایی پست های عمومی روستاهای کوهان، طلوبین، هونستان، محمدآباد، جودانه و کلاته اسد و همچنین پروژه تبدیل سیم مسی به کابل خود نگهدار در شهرستان میامی از عمده ترین اقدامات صنعت توزیع برق در سال گذشته بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: به منظور جبران ناترازی در بخش تولید اقدامات متعددی از سوی وزارت نیرو ابلاغ شده است تا با کمترین میزان صدمات عبور موفق از پیک بار تابستان را در سال 1403 داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در سال جدید پیش بینی شده است با افزایش دو درجه ای دما مقدار 1600 مگاوات مصرف برق به نسبت سال گذشته در کشور افزایش داشته باشد گفت: هم اینک که به ایام پیک مصرف برق در عمده نقاط کشور نرسیده ایم مناطق جنوب کشور در پیک مصرف برق خود وارد شده اند و از اهمیت موضوع باید به این نکته اشاره داشت که بیش از نیمی از ظرفیت تولید برق نیروگاه های آبی به جهت خشکسالی در ایام گرم امسال در دسترس نخواهد بود.

رییس هییت مدیره شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: برای عبور از پیک بار تابستان چاره ای جز مدیریت مصرف برق در تمامی حوزه ها نداریم و امیدوار هستیم تا با جابجایی نیاز مصرف از زمان پیک بار در بخش صنعت و کشاورزی به ایام کم باری در شبانه روز، کمترین صدمات را در این حوزه داشته باشیم.

وی افزود: این شرکت به منظور عبور موفق از پیک بار آمادگی خود را برای مشاوره رایگان درخصوص نصب نیروگاه های خورشیدی برای تمامی مشترکان علی الخصوص در بخش صنعت و کشاورزی دارد و قطعاً افرادی که در این زمینه فعالیت داشته باشند و موفق به نصب نیروگاه های مقیاس کوچک شده اند، با عنایت به هوشمندسازی شبکه از روند مدیریت بار کنار گذاشته می شوند.

در ادامه علیرضا آشوری، فرماندار میامی از زحمات ارزشمند توزیع برق و خدمت رسانی سریع و به هنگام در سطح شهرستان میامی اظهار خرسندی داشت و ضمن تشکر بیان کرد: با توجه به سیاست دولت در بخش مهاجرت معکوس افراد از شهرها به روستاها، انتظار می رود برق رسانی به شهرک های روستایی همچون سنوات گذشته در اولویت توزیع برق قرار گیرد و قطعاً تامین امکانات و زیرساخت های اولیه زندگی به این موضوع سرعت بالاتری خواهد بخشید.

فرماندار شهرستان میامی افزود: بهسازی و اصلاح شبکه های توزیع برق در شهرستان قابل تقدیر است و اهتمام مدیران دستگاه های خدمت رسان به روستاها نشان از توسعه روحیه ی خدمتگزاری در دولت است.

آشوری افزود: از شرکت توزیع برق استان به عنوان نهاد خدماتی توقع است که با برنامه ریزی دقیق در زمینه مدیریت پیک بار تابستان تمام سعی خود را برای وارد آمدن کمترین میزان تلفات و صدمات بر قشر کشاورز و صنایع به انجام برساند.

46

هر بحرانی قابل پیشگیری است ، جز بحران قطع برق

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هر بحرانی قابل پیشگیری است ، جز بحران قطع برق" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هر بحرانی قابل پیشگیری است ، جز بحران قطع برق"، کلیک کنید.