هزاران نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن تر منتقل شدند

هزاران نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن تر منتقل شدند

طوفان حاره ای «رِمال» عصر یکشنبه (6 خرداد) به سواحل جنوبی بنگلادش رسید. اداره هواشناسی این کشور پیش تر اعلام کرده بود که احتمالا وزش باد در این مناطق 130 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، پیش از رسیدن طوفان به روستاهای ساحلی بنگلادش حدود 800 هزار نفر از ساکنان این مناطق خانه های خود را ترک کردند و به پناهگاه های این کشور پناه بردند.

مقامات بنگلادش به ماهیگیران هشدار داده بودند که به دریا نروند و به کسانی که در مناطق آسیب پذیر قرار دارند دستور داده شده بود که محل را تخلیه کنند.

بیشتر مناطق ساحلی بنگلادش یک یا دو متر بالاتر از سطح دریا قرار دارند و موج های بلندی که براثر طوفان ایجاد می شود می توانند روستاهای منطقه را ویران کند.

مقامات پیش از رسیدن طوفان حدود 4 هزار پناهگاه در امتداد سواحل این کشور در خلیج بنگال آماده کرده بودند. انتظار می رود این طوفان 220 کیلومتری از جزیره ساگار هند تا خپوپارا در بنگلادش را تحت تاثیر قرار دهد.

در عین حال فرودگاه کلکته هند تمام پرواز ها را از ظهر یکشنبه تا صبح دوشنبه به دلیل بدی آب و هوا به حالت تعلیق درآورده است.

نیروی دریایی هند امروز اعلام کرد که دو کشتی مجهز به تجهیزات پزشکی را برای «استقرار فوری برای اطمینان از ایمنی و رفاه جمعیت آسیب دیده» آماده کرده است.

هزاران نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن تر منتقل شدند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزاران نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن تر منتقل شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزاران نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن تر منتقل شدند"، کلیک کنید.