هشدار وقوع سیل و تخریب محصولات کشاورزی به 19 استان

هشدار وقوع سیل و تخریب محصولات کشاورزی به 19 استان

آفتاب نیوز :

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در پی تشدید بارش های رگباری همراه با ناپایداری محلی و گفت: امروز پنجشنبه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، سمنان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، خوزستان افزایش ابر، رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در برخی نقاط گردو خاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی در ادامه تاکید کرد: همچنین امروز در برخی مناطق غرب و دامنه های جنوبی البرز بارش های پراکنده انتظار می رود.

وی افزود: برای فردا جمعه در استان های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس و شنبه (29 اردیبهشت) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل بارش های رگباری پیش بینی می شود که موجب اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده های بین شهری، آب گرفتگی معابر سطحی، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیرها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، تگرگ، خسارت به سازه های موقت (تابلو های تبلیغاتی، بنر، داربست ها)، اختلال در ناوگان حمل و نقلی، سقوط سنگ در مناطق کوهستانی و خسارت به محصولات کشاورزان از اثرات بارش ها خواهد بود.

نقشینه در پی بارش ها توصیه کرد: از سفر های غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیر های آبی، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام، عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از سازه های موقت، لایروبی و کنترل دما و رطوبت کانال ها و آبروها، کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی دام و طیور و از استفاده محلول های ضد تنش در گیاهان باغی جدا خودداری کنید.

این مسوول تصریح کرد: فردا در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، فارس، بوشهر، شمال هرمزگان، شرق اصفهان، نیمه شمالی استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در برخی نقاط خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.

همچنین نقشینه از رگبار باران در برخی از ساعات و نقاط تهران به همراه وزش باد شدید برای فردا و پس فردا خبر داد و گفت: در روز های جمعه و شنبه کاهش دمای نسبی هوا و احتمال بارش تگرگ در مناطق مرتفع پایتخت پیش بینی می شود.

وی گفت: شرایط ذکر شده برای شنبه در نوار شمالی کشور و برخی مناطق شرقی و طی یکشنبه در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور و روز دوشنبه در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی ادامه خواهد داشت.

نقشینه در خاطرنشان کرد: شدت بارش ها از امروز تا روز شنبه در شمال شرق کشور پیش بینی می شود و طی سه روز آینده به تناوب در اغلب مناطق، به ویژه مرکز و نوار جنوبی کشور، وزش باد شدید رخ می دهد.

هشدار وقوع سیل و تخریب محصولات کشاورزی به 19 استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار وقوع سیل و تخریب محصولات کشاورزی به 19 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار وقوع سیل و تخریب محصولات کشاورزی به 19 استان"، کلیک کنید.