هشدار و آماده باش پلیس برای بارش برف و باران در جاده ها/ سفر غیرضروری ممنوع

هشدار و آماده باش پلیس برای بارش برف و باران در جاده ها/ سفر غیرضروری ممنوع

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به پیش بینی هواشناسی از بارش باران و برف در جاده های اکثر استان های کشور از رانندگان و مسافران خواست که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با گزارشگر آی تی، با اشاره به پیش بینی و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران و تشدید این پدیده در غالب استان ها و احتمال یخزدگی و لغزندگی جاده ها گفت: با توجه به شرایط پیش بینی شده که از امروز تا روز دوشنبه در اکثر استان های کشور شاهد آن خواهیم بود، پلیس راهنمایی و رانندگی نیز از آمادگی لازم برخوردار شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر لازم است که رانندگان و مسافران نیز رعایت یکسری نکات را جدی بگیرند. مهم ترین مساله این است که باید از سفرهای غیرضروری پرهیز شود و در صورت الزام به سفر حتما باید با آمادگی کامل اقدام به سفر شود. همچنین در صورتی که قصد بازگشت از سفر را دارند، تا حد امکان زمان بازگشت خود را به روزهای بعدی موکول کنند.

شیرانی با بیان اینکه بارندگی ها در غرب، شمال غرب، مرکز و شمال شرق بیشتر خواهد بود، گفت: آن دسته از رانندگانی که به هر دلیلی مجبور به انجام سفر هستند، باید ضمن کسب اطلاع از وضعیت راه ها از سلامت فنی خودرو به ویژه سالم بودن وسایل گرمایشی خودرو و برف پاک کن و همراه داشتن  زنجیر چرخ اقدام کنند. پر بودن باک خودرو در مبدا نیز بسیار مهم بوده و باید رعایت شود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین از رانندگان و مسافران نیز خواست که حتما لباس گرم، غذای کافی و … را در طول سفر به همراه داشته و به توصیه ها و دستورات ماموران پلیس راه توجه کنند.  

وی ادامه داد: در مواردی دیده شد که به علت وقوع کولاک یا بارش شدید برف و … ماموران پلیس راه اقدام به انسداد موقت مسیر می کنند اما برخی از رانندگان با تصور اینکه زرنگ بوده و پلیس را دور زده اند، وارد بی راهه و مسیرهای فرعی شده و در آنجا دچار مشکل می شوند. اقدامی که هم جان آنان را خطر می اندازد و هم زحمتی مضاعف برای امدادگران و عوامل پلیس ایجاد می کند. لذا تاکید داریم که رانندگان حتما به دستورات پلیس توجه کنند.

شیرانی با تاکید بر اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ نیز الزامی است، گفت: رانندگان باید بدانند که چگونه از زنجیرچرخ خودروی خود استفاده کرده و با نحوه نصب آن کاملا آشنا باشند، بدیهی است که در صورت افزایش بارندگی به خصوص در محورها و گردنه های برفگیر، پلیس حتما از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری خواهد کرد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره اینکه مداخلات جوی بیشتر در جاده های کدام استان ها پیش بینی شده است، به گزارشگر آی تی گفت: برابر آنچه که سازمان هواشناسی اعلام کرده از امروز تا روز دوشنبه شاهد بارش باران و برف، وقوع رعد و برق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در نقاط مستعد بارش تگرگ و کولاک و وقوع گردوخاک در استان های گیلان، مازندران، فارس، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، ایلام، قم، تهران، البرز، اصفهان، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، بوشهر و هرمزگان خواهیم بود.

وی از رانندگان خواست که در هنگام بارش برف و باران، فاصله طولی مناسب را خودروی مقابل رعایت کرده و ضمن پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز با سرعت مطمینه رانندگی کنند.

شیرانی با اعلام شماره تلفن 88255555 و 120 از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتما با این شماره ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

هشدار و آماده باش پلیس برای بارش برف و باران در جاده ها/ سفر غیرضروری ممنوع

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار و آماده باش پلیس برای بارش برف و باران در جاده ها/ سفر غیرضروری ممنوع" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار و آماده باش پلیس برای بارش برف و باران در جاده ها/ سفر غیرضروری ممنوع"، کلیک کنید.