همه فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد بدون شغل به استخدام دولت درمی آیند

همه فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد بدون شغل به استخدام دولت درمی آیند

گزارشگر آی تی/مازندران معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد بدون شغل به استخدام دولت درمی آیند، گفت: برای نخستین بار در طول تاریخ انقلاب، این شرایط در دولت سیزدهم فراهم شده است و حتی افراد زیر دیپلم هم استخدام می شوند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی امروز (12 اردیبهشت ماه) در مراسم تجلیل از معلمان، جانبازان، خانواده شهدا و ایثارگران بابل، اظهار کرد: برای اینکه این افراد فرصت شرکت در آزمون را داشته باشند، این آزمون دو بار تمدید شد که این مهم در طول تاریخ انقلاب بی نظیر بود.

وی همچنین گفت: شهدا، معلم و استاد واقعی و به عنوان راهنمای انسان ها هستند. کار معلم تربیت نفوس است که انسان های جاهل را عالم می کند، ولی شهدا جاهلان را بصیرت می بخشند و زندگی کردن و مرگ درست را به بشریت می آموزند.

معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه کمال و قله نهایی معلمی، شهادت است که شهید مطهری به آن درجه رسید، بیان کرد: شهید مطهری در علم و دانش، مردم پروری، شاگردپروری و مبارزه انقلابی با استبداد سرآمد بود، او رهبر انقلاب و مدیر میدانی انقلاب در داخل کشور در زمان تبعید امام راحل بود.

او با اشاره به اینکه خانواده شهدا همه معلم هستند و رسالت انبیا را دارند، افزود: گرچه کشور در شرایط فعلی با مشکلات عدیده ای مانند تحریم و تورم، بهداشت و درمان، مشکلات اقتصادی و اشتغال مواجه است، اما شاهد اقدامات خوبی در دولت رییسی برای مرتفع کردن این مشکلات هستیم. مهار تورم، افزایش حقوق، افزایش سرانه درمان، تامین تجهیزات تخصصی و تسهیلات اشتغالزایی از جمله این اقدامات انجام شده است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه با شرایط شبیخون فرهنگی مواجهیم، ادامه داد: همواره در طول تاریخ، دشمنان با تهاجم و شبیخون فرهنگی درصددند تا مردم را از مبارزه با نظام سلطه دور کنند.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در جامعه ایثارگران دو برابر دیگر اعضای جامعه بود، افزود: در پایان سال 1402 با اجرای این طرح، نرخ بیکاری به زیر 9 درصد رسید. انتظار داریم با این روند، تا آخر دولت رییسی به زیر پنج درصد برسد.

پایان خبر گزارشگر آی تی

همه فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد بدون شغل به استخدام دولت درمی آیند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد بدون شغل به استخدام دولت درمی آیند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد بدون شغل به استخدام دولت درمی آیند"، کلیک کنید.