هواشناسی 25 بهمن 1402/ آغاز بارش برف و باران از فردا

هواشناسی 25 بهمن 1402/ آغاز بارش برف و باران از فردا

آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: کاهش نسبی دما امروز چهارشنبه 25 بهمن ماه در غرب و جنوب غرب آذربایجان غربی، نوار غربی کردستان و شمال کرمانشاه، پنج شنبه 26 بهمن ماه در کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان، نیمه جنوبی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و غرب اصفهان و جمعه 27 بهمن ماه در گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، کرمانشاه، قزوین، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، جنوب استان های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شمال فارس، نیمه غربی اصفهان و شمال بوشهر پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، یخ زدگی و لغزندگی زمین در گردنه های کوهستانی به سبب بارش برف، انسداد گردنه های مسیر های برف گیر، کاهش دید، بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل ها، آبگرفتگی معابر و احتمال قطعی برق در نواحی روستایی در نقاط سردسیر دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از سفر های غیر ضروری به ویژه در گردنه های برف گیر و مجهز بودن خودرو ها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت های عمرانی، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب رو ها و آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه ها و نقاط سردسیر و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی توصیه می کند.

آسمان تهران امروز 25 بهمن ماه صاف تا قسمتی ابری و همراه با غبار محلی با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (26 بهمن ماه) نیمه ابری و غبار صبحگاهی، از بعد از ظهر افزایش ابر و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

در تهران هم از بعد از ظهر پنجشنبه تا روز شنبه (26 تا 28 بهمن ماه) با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، افزایش ابر، وزش باد، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، بارش برف و باران و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

هواشناسی 25 بهمن 1402/ آغاز بارش برف و باران از فردا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 25 بهمن 1402/ آغاز بارش برف و باران از فردا" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 25 بهمن 1402/ آغاز بارش برف و باران از فردا"، کلیک کنید.