واکنش نتانیاهو به شروط بنی گانتس/ دعوا بالا گرفته است

واکنش نتانیاهو به شروط بنی گانتس/ دعوا بالا گرفته است

به گزارش گزارشگر آی تی؛ اختلافات در بین مقامات رژیم صهیونیستی بالا گرفته است و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنبه شب به تهدید و شروط بنی گانتس عضو کابینه جنگ واکنش نشان داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، دفتر نتانیاهو در بیانیه ای اعلام کرد اگر گانتس مصلحت داخلی را ترجیح می دهد و به دنبال بهانه برای براندازی دولت نیست پس باید به سه سوال پاسخ دهد.

در ادامه بیانیه نتانیاهو آمده است:آیا او آماده ادامه عملیات رفح برای نابودی گردان های حماس است و اگر چنین است چگونه است که در نیمه های این عملیات تهدید به فروپاشی کابینه جنگ می کند؟

دومین سوال دفتر نخست وزیری رژیم صهیویستی خطاب به گانتس افزود: آیا او مخالف حاکمیت بر تشکیلات خودگردان فلسطین در غزه حتی بدون عباس است؟

در آخرین پرسش دفتر نتانیاهو آمده است: آیا گانتس در چهارچوب عملیات عادی سازی روابط با عربستان، حاضر به پذیرش کشور فلسطین در غزه و کرانه باختری است؟

دفتر نتانیاهو مدعی شد: موضع نخست وزیر در مورد این سه مساله کاملاً واضح است: او مصمم به نابودی گردان های حماس است و مخالف ورود تشکیلات خودگردان به غزه است و کشور فلسطین در صورتی تشکیل شود قطعاً دولتی تروریستی خواهد بود.

در این بیانیه آمده است که ادامه کار کابینه جنگ برای تحقق تمامی اهداف جنگ از جمله استرداد اسرا مهم است و انتظار می رود که گانتز موضع خود در مورد این مسایل را برای مردم تشریح کند.

ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به اظهارات گانتس گفت: او رهبری کوچک و فریبکاری بزرگ است و از لحظه نخست پیوستن به دولت هدف اصلیش فروپاشی آن بود و سفرهایش به واشنگتن تنها بخش کوچکی از توطیه هایش بود.

در همین راستا وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی نیز به گانتس پیشنهاد استعفا داد و گفت: او می خواهد تشکیلات خودگردان را بر غزه حاکم کند.

وی مدعی شد: کابینه جنگ از مدت ها پیش به سمت چپ گرایی مایل شده و به وسیله ای برای تضعیف نخست وزیر و دولت راستگرا تبدیل شده است.

«بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفت: چه بدون گانتس و چه با وی و به خاطر نظامیان اسراییلی و ساکنان اسراییل پیروز خواهیم شد

«بنی گانتس» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شنبه شب اعلام کرد تا 10 ژوین (21 خرداد) به نتانیاهو مهلت خواهد داد تا استراتژی مشخص جنگ را ارایه کند.

گانتس ساعاتی پیش اعلام کرد تا 10 ژوین (21 خرداد) به نتانیاهو مهلت خواهد داد تا استراتژی مشخص جنگ را ارایه کند.

وی همچنین از نتانیاهو خواست چهارچوبی برای مذاکرات مشخص کند اما نخست وزیر نپذیرفته است.

گانتس افزود که وی به دنبال حفظ دولت اسراییل است، آما نه به قیمت این که اهداف جنگ در غزه محقق نشود.

وی که در کنفرانس خبری سخن می گفت، ادامه داد:جنگ بزرگی که اسراییل وارد آن شده، دردهای بزرگ اسراییلی ها را آشکار کرد.

عضو شورای جنگ و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی تهدید کرد که اگر نتانیاهو خواسته های آن ها را نپذیرد، از کابینه جنگ خارج خواهد شد.

او گفت: اگر نتانیاهو همین راه را در پیش بگیرد، مجبور به برگزاری انتخابات خواهیم شد.

گانتس طرح پیشنهادی اخیر برای مبادله اسرا را هم متوازن خواند و تاکید کردکه می توان آن را توسعه داد.

«یاییر لاپید» رهبر جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه و پیش از سخنان گانتس گفت که وی باید در سخنرانی امشب، خروج از بدترین کابینه ایتلافی تاریخ این رژیم را اعلام کند.

وی گفت: گانتس باید اعلام کند که در خیانت به اسرا، آواره شدن صهیونیست ها در شمال و نابودی اقتصاد رژیم صهیونیستی شریک نخواهد بود.

لاپید افزود: گانتس باید اعلام کند به ماندن نتانیاهو در قدرت کمک نمی کند و از کابینه کنونی به رهبری وی خارج خواهد شد و خواستار برگزاری انتخابات می شود.

310310

واکنش نتانیاهو به شروط بنی گانتس/ دعوا بالا گرفته است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش نتانیاهو به شروط بنی گانتس/ دعوا بالا گرفته است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش نتانیاهو به شروط بنی گانتس/ دعوا بالا گرفته است"، کلیک کنید.