ورود «نیکول کیدمن» به جمع بزرگان هالیوود

ورود «نیکول کیدمن» به جمع بزرگان هالیوود

«نیکول کیدمن» بازیگر استرالیایی هالیوود با دریافت جایزه یک عمر دستاورد موسسه فیلم آمریکا مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش گزارشگر آی تی، در این مراسم که در سالن دالبی لس آنجلس برگزار شد، برخی از نزدیک ترین دوستان و همکاران کیدمن از جمله چهره های برنده اسکار شامل «مریل استریپ»، «مورگان فریمن»، «ریس ویترسپون« و همچنین و «نایومی واتس» حضور داشتند و به حرفه درخشان این بازیگر 56 ساله ادای احترام کردند.

جایزه یک عمر دستاورد موسسه فیلم آمریکا (AFI)، بالاترین جایزه ای است که این نهاد سینمایی سالانه اعطا می کند که پیش از این سینماگرانی چون «جان فورد»، «اورسن ولز»، «هنری فوندا»، «آلفرد هیچکاک»، «جان هیوستون»، «بیلی وایلدر»، «کرک داگلاس»، «سیدنی پوآتیه»، «الیزابت تیلور»، «جک نیکلسون»، «استوین اسپیلبرگ»، «کلینت ایستوود»، «مارتین اسکورسیزی»، «داستین هافمن»، «هریسون فورد»، «تام هنکس»، «رابرت دنیرو»، «مریل استریپ»، «جورج لوکاس»، «آل پاچینو»، «مورگان فریمن»، «جورج کلونی»، «دنزل واشنگتن و «جولی اندروز» موفق به دریافت آن شده اند.

طیف قابل توجه فیلم های کیدمن در طول این رویداد برجسته شد و نقش هایی از دختر بانشاط در فیلم «مولن روژ» ساخته «باز لورمن» تا نقش آفرینی متحول کننده وی در نقش نویسنده معروف ویرجینیا وولف در فیلم «ساعت ها» اثر «استیون دالدری» به نمایش گذاشته شد.

او در سال 1990 با بازی در فیلم اکشن «روزهای تندر» چهره شد و در ادامه برای بازی در نقش اصلی فیلم های «دور و دورتر» (1992)، «بتمن برای همیشه» (1995)، «به خاطرش مردن» (1995) و «چشمان کاملاً بسته» (1999) به شهرت رسید. کیدمن برای بازی در نقش نویسنده، ویرجینیا وولف، در درام «ساعت ها» (2002) برنده جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر زن شد و برای فیلم های «مولن روژ!» (2001)، «لانه خرگوش» (2010)، «شیر» (2016) و «ریکاردو بودن» (2021) هم نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

از جمله پروژه های تلویزیونی کیدمن نیز می توان به سریال های «همینگوی و گلهورن» (2012)، «دروغ های کوچک بزرگ» (2017–2019)، «بالای دریاچه» (2017)، «فروپاشی» (2020) و «نه غریبه کامل» (2021) اشاره کرد. او برای سریال «دروغ های کوچک بزرگ» دو جایزه امی دریافت کرده است.

پایان خبر گزارشگر آی تی

ورود «نیکول کیدمن» به جمع بزرگان هالیوود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود «نیکول کیدمن» به جمع بزرگان هالیوود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود «نیکول کیدمن» به جمع بزرگان هالیوود"، کلیک کنید.