وزیر خارجه صربستان: استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی در راستای فشار علیه کشورهای مستقل است

وزیر خارجه صربستان: استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی در راستای فشار علیه کشورهای مستقل است

ایویتسا داچیچ در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه کشورمان اعمال استانداردهای دوگانه و استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی را در راستای سیاست فشار برخی دولت های غربی علیه کشورهای مستقل ارزیابی کرد.

 به گزارش گزارشگر آی تی، «ایویتسا داچیچ»، وزیر امور خارجه جمهوری صربستان در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص موضوعات مورد علاقه در عرصه روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفتگو تشکیل دور جدید مجلس صربستان را تبریک گفت و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران برای روابط با کشور صربستان اهمیت قایل است.

وی با اشاره به رویکرد اصولی کشورمان در خصوص احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورها، بر تعهد و احترام جمهوری اسلامی ایران نسبت به حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی صربستان تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در بخش دیگری از این گفتگو، به تشریح سیاست های کشورمان در خصوص منطقه بالکان پرداخت و تصریح کرد: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران حمایت از تحکیم ثبات و امنیت در بالکان و ارتقاء همزیستی میان همه اقوام و پیروان تمامی ادیان در این منطقه است و در این چارچوب، تقویت روابط با صربستان مورد استقبال ماست.

وزیر امور خارجه صربستان نیز در این تماس، ضمن ابراز خرسندی از ارتباطات و تعامل نزدیک بین مقامات عالیرتبه دو کشور در سطوح مختلف اظهار کرد: جمهوری صربستان همبستگی کامل خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارد.

ایویتسا داچیچ اعمال استانداردهای دوگانه و استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی را در راستای سیاست فشار برخی دولت های غربی علیه کشورهای مستقل ارزیابی کرد و لزوم همبستگی افزون تر دولت های مستقل در مواجهه با اینگونه تلاش ها و اقدامات را مورد تاکید قرار داد.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان بر تداوم تماس ها در جهت توسعه و گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه و همچنین استمرار رایزنی ها در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

پایان خبر گزارشگر آی تی

وزیر خارجه صربستان: استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی در راستای فشار علیه کشورهای مستقل است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه صربستان: استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی در راستای فشار علیه کشورهای مستقل است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه صربستان: استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی در راستای فشار علیه کشورهای مستقل است"، کلیک کنید.