پردیس سینمایی ملل در مشهد به بهره‌برداری رسید/ صاحب سینما شدن ۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی،به نقل از اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ محمد خزاعی در آئین افتتاح این پردیس سینمایی که عصر روز گذشته صورت گرفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت بویژه شهید آیت الله رئیسی گفت: نهضت خدمت و عدالت‌خواهی در دولت سیزدهم به مثابه یک گفتمان موفق دستاوردهای بی‌شماری را در همه عرصه‌ها رقم زد.

وی افزود: شکل‌گیری گفتمان عدالت فرهنگی در دولت شهید رئیسی در کشور و در استان‌ها، بی‌سابقه بوده که نمونه‌های بارز بخشی از برکات آن، رونق و افزایش سالن‌های سینمایی، احیای سینماهای تعطیل و آسان کردن دریافت مجوزها برای تولید فیلم در شهرستان‌ها، تعدد رویدادهای فرهنگی و سینمایی و اعطای امتیاز تهیه‌کنندگی به سینماگران شهرستان‌ها با هدف بازشناسی ظرفیت‌ها و زمینه‌های تولیدی است.

به اعتقاد وی، نحوه ارتباط دلی و صمیمی شهید رئیسی را با بخش‌های مختلف جامعه و مردم از رجال سیاسی کمتر دیده بودیم و در این زمینه شخصیت، تقوا و تواضع و همذات پنداری ایشان با مردم خاص بود.

وی افزود: دولت سیزدهم دوره پرکاری را رقم زد و با روحیه جهادی و تلاش و مجاهدت مستمر دستاوردهای قابل توجهی شکل گرفت. که بعد از شهادت آن شهید بزرگوار بخش‌هایی از این دستاوردها در حال روایت و تبیین شده است.

وی با ارائه گزارشی از روند اقدامات تحولی و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه فرهنگ و هنر بویژه سینما عنوان کرد: کشور امروز مبتنی بر گفتمان عدالت و توسعه جهش‌های ملموسی را در همه عرصه‌ها تجربه کرده است و در حوزه سینما نیز شاهد رشد ۷۰۰ درصدی مخاطبان و ۳۰۰ درصدی فروش هستیم.

رشد ۱۱۳ درصدی سالن‌های سینما در خراسان رضوی

به گفته وی، امروز در استان خراسان رضوی شاهد رشد ۱۱۳ درصدی توسعه زیرساخت‌های سینمایی هستیم. از ۴۱ سالن به بیش از ۸۰ سالن رسیده‌ایم، کدام دوره چنین فرازها و جهش‌هایی را در سینما داشته‌ایم؟ همچنین، شاهد رشد چشمگیر مخاطب، فروش و تولید آثار سینمایی در خراسان رضوی هستیم،

وی گفت: در ابتدای دولت سیزدهم ۵۷۳ سالن سینما در کشور وجود داشت که بر اساس برنامه‌ریزی و نقشه راهی که تدوین شده، رسیدن این عدد به هزار سالن سینمایی معادل ساخت ۴۳۰ سالن در پایان سال ۱۴۰۴ هدفگذاری شد که امروز در پایان سه سال دولت سیزدهم ۲۹۳ امین سالن سینمایی کشور به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: روند افتتاح سالن‌های سینمایی در کشور طبق برنامه ادامه خواهد داشت به گونه‌ای که تا ۲۰ شهریورماه و پایان کار دولت سیزدهم شمار سالن‌های افتتاح شده به ۹۰۰ سالن سینمایی خواهد رسید و تا پایان سال ۱۴۰۴، ۱۰۰ سالن سینمایی دیگر نیز بهره‌برداری خواهد شد که مقدمات آنها فراهم شده است.

پردیس سینمایی ملل در مشهد به بهره‌برداری رسید/ صاحب سینما شدن ۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم
به عهدمان پایبند بودیم

وی تصریح کرد: عهد و پیمان بسته بودیم که تا پایان دولت سیزدهم به ۱۰۰۰ سالن برسیم و امروز در آستانه ۹۰۰ سالن قرار داریم و به امید خدا دولت بعد هم با همین جدیت این مسیر را ادامه بدهد.

بهره‌وری ۳۰۰ سالن سینما طی سه سال

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: سینما در دولت شهید آیت الله رئیسی در همه حوزه‌ها : استانداردسازی، عدالت فرهنگی، تولیدات، توسعه زیرساخت، تنوع و تعدد رویدادهای سینمایی و دیپلماسی فرهنگی شاخص‌ها رشد و جهش را نشان می‌دهد، حدود ۳۰۰ سالن سینما تنها طی سه سال دولت شهید رئیسی احداث شده است. منتقدان دولت سیزدهم طی سی سال چه کرده‌اند و چه کارنامه‌ای ارائه داده‌اند؟

وی خاطرنشان کرد: همین شهر تربت جام بیش از سه دهه حتی، یک سالن سینما نداشت و علاقمندان هنر و سینما برای فیلم دیدن باید به مشهد سفر می‌کردند، امروز به برکت دولت شهید رئیسی تربت جام بعد از سال‌ها صاحب سینما شد، زیرساخت گاز و انرژی این شهرستان نیز، توسط شهید رئیسی فراهم شده است

وی تصریح کرد: زمانیکه از عدالت دولت سیزدهم حرف می‌زنیم عینیت آن را در استان‌های محتلف کشور، در شهرهای محروم و کم‌برخوردار در سراوان، سی سخت، بهمئی، زرقان، دزفول، چارویماق، راسک، بوکان و ده‌ها شهر و منطقه محروم دیگر به عینه لمس می‌کنیم، این شهرها، بعضا، طی چهار دهه انقلاب حتی از یک سالن سینما هم، محروم بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: صبح در منطقه محروم در تربت جام و عصر امروز در حاشیه کم‌برخوردار شهر مشهد، سینما افتتاح کردیم.

قدردانی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گفته وی، در حوزه فرهنگ و سینما نیز شاهد دستاوردها و تحولات چشمگیری هستیم و جا دارد از آقای اسماعیلی وزیر محترم قدردانی کنم. آقای اسماعیلی زندگی خود را وقف حوزه فرهنگ و هنر کرد.

خزاعی با بیان اینکه شاید همه افق‌های مورد نظر و هدفگذاری شده، محقق نشده باشد اما با مجاهده و تلاش‌های بی وقفه برغم نامساعد بودن شرایط اقتصادی و عمومی کشور در مقاطعی ضریب پیشرفت بسیار مطلوب و رضایت بخشی صورت گرفته است.

پردیس سینمایی ملل در مشهد به بهره‌برداری رسید/ صاحب سینما شدن ۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم
۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم صاحب سینما شدند

در ادامه این مراسم، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه سینماشهر با اشاره به اقدامات گسترده شکل گرفته در زمینه توسعه و تجهیز و به روزرسانی سینماها در دولت سیزدهم عنوان کرد: جریان خدمت‌رسانی در دولت سیزدهم به شهادت همه جامعه جریان پویا و رونده‌ای بود که اصل و اساس در آن، تلاش برای گره‌گشایی، حل مشکلات و کمبودها و خدمت به مردم بوده است.

وی ادامه داد: این رویکرد مبتنی بر گفتمان کلی کشور و اهتمام شخص شهید آیت الله رئیسی و وزیر محترم و ریاست سازمان سینمایی است.

مدیرعامل موسسه سینماشهر خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده حدود ۱۰۰ شهر فاقد سالن در این دولت صاحب سینما شدند.

وی، اظهار امیدواری کرد این روند و نگاه خدمت و عدالت‌خواهی با انتخاب درست مردم ادامه پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم گفت: بخشی از سینما مربوط به ساخت فیلم و بخش دیگر مربوط به وجود مکان و سالن مناسبی است که در این راستا دولت سیزدهم تمام تلاش خود را به کار بست تا فیلمساز بتواند فیلم و سرمایه‌گذار سینما سازد و محیط برای سرمایه گذاری تثبیت و این مسیر هموار شود.

محمد حسین زاده افزود: اتفاق‌های خوبی در حوزه زیرساخت‌های سینمایی در سه سال گذشته در این استان افتاده است به طوری که در سال ۱۴۰۰ هفت سینما در خراسان رضوی فعال بوده و امروز به ۲۰ سینما افزایش یافته است.

وی گفت: در این راستا با حمایت آقای خزاعی و با همکاری مجموعه “سینما شهر” سالن‌های سینمایی در استان خراسان رضوی افزایش یافت و در این مدت سینما برفی و سینما پارک بازار در مشهد، سینما مهدوی در نیشابور، سینما قدس تایباد، سینما ایران کاشمر، سینما اندیشه در تربت حیدریه و سینما وحدت در تربت جام فعال شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همچنین با اشاره به استقبال مردم استان به توسعه زیرساخت‌های سینمایی افزود: فروش سینماهای خراسان رضوی از ۲۲ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ از ۱۴۱ میلیارد ریال عبور کرده است و از ابتدای امسال تاکنون نیز فروش آن به ۶۲ میلیارد ریال رسیده است.

حسین زاده افزود: پردیس سینمایی ملل با دیگر سینماهای مشهد متفاوت است، زیرا نماد فرهنگی بین ایران و افغانستان است.

گفتنی است قادر آشنا، هاشم میرزاخانی، محمدرضا سوقندی، از مدیران سازمان سینمایی نیز در این مراسم حضور داشتند.

۲۲۰۵۷

پردیس سینمایی ملل در مشهد به بهره‌برداری رسید/ صاحب سینما شدن ۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پردیس سینمایی ملل در مشهد به بهره‌برداری رسید/ صاحب سینما شدن ۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پردیس سینمایی ملل در مشهد به بهره‌برداری رسید/ صاحب سینما شدن ۱۰۰ شهر فاقد سینما در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.