پزشکیان: بستری مناسب برای عمق‌بخشی به مناسبات با عراق فراهم است

پزشکیان: بستری مناسب برای عمق‌بخشی به مناسبات با عراق فراهم است

پزشکیان از تلاش‌های رئیس‌جمهور عراق در مسیر توسعه مناسبات با ایران قدردانی کرد و گفت: دو کشور در بسیاری از زمینه‌ها با یکدیگر نگاه و مواضع مشترک دارند که بستری مناسب جهت عمق‌بخشی به مناسبات و توسعه همکاری‌هاست.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گزارشگر آی تی، «عبدالطیف رشید» رئیس‌جمهور عراق روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۴ در گفت‌وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان ضمن تبریک پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، برای وی در این مسئولیت بزرگ و خطیر و همچنین در مسیر ارتقای روابط دو کشور دوست و برادر ایران و عراق آرزوی موفقیت کرد.

وی روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق را عمیق، مستحکم و در راستای منافع دو ملت توصیف کرد و بر علاقه‌مندی کشورش برای حفظ و ارتقای این روابط و همچنین ایجاد زمینه همکاری‌های بیشتر در دوره جدید تأکید کرد.

رئیس‌جمهور منتخب نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از تبریکات دولت و ملت عراق، گستره پیوندهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دینی میان دو کشور را بی‌نیاز از هرگونه توضیحی دانست و ابراز امیدواری کرد در دوره جدید با همکاری مسئولان عالی دو کشور این روابط تعمیق و توسعه یابد.

پزشکیان با بیان اینکه برای کشور بزرگ عراق اهمیت فوق‌العاده قائل هستیم، از تلاش‌های رئیس‌جمهور این کشور در مسیر توسعه مناسبات میان ایران و عراق قدردانی کرد و گفت: دو کشور در بسیاری از زمینه‌ها با یکدیگر نگاه و مواضع مشترک دارند که بستری مناسب جهت عمق‌بخشی به مناسبات و توسعه همکاری‌هاست.

پزشکیان: بستری مناسب برای عمق‌بخشی به مناسبات با عراق فراهم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشکیان: بستری مناسب برای عمق‌بخشی به مناسبات با عراق فراهم است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشکیان: بستری مناسب برای عمق‌بخشی به مناسبات با عراق فراهم است"، کلیک کنید.