پیش بینی قیمت دلار 30 فروردین 1403 / دلار در منطقه جدید کف سازی کرد؟

پیش بینی قیمت دلار 30 فروردین 1403 / دلار در منطقه جدید کف سازی کرد؟

به گزارش گزارشگر آی تی، امروز قیمت دلار با نوسان محدودی در نیمه کریدور ششم نوسان داشت. این اسکناس طی سه روز معاملاتی هفته اخیر در محدوده قیمتی مذکور معامله می شود.

تجارت نیوز در خبری نوشت:معامله گران این محدوده را منطقه جدید قیمت اسکناس آمریکایی می دانند. برخی فعالان بازار ارز نیز خواست سیاست گذار را حفظ قیمت در محدوده های فعلی عنوان می کنند.

احتمال افزایش تنش میان معامله گران کم شد

بازیگران بازار ارز می گویند فعلا ریسک جدیدی در بازار وجود ندارد و معامله گران احتمال بروز تنش میان ایران و اسراییل را پایین می دانند. به اعتقاد آنها دلار در روز پنجشنبه 30 فروردین نیز نهایتا نوسانات روزانه 100 تا 500 تومانی را ببیند.

تحلیلگران اقتصادی با اشاره به سیاست های کلان دولت مبنی بر مهار تورم، معتقدند سیاست گذار درصدد است با تزریق منابع به بازار ارز قیمت اسکناس دلار را در محدوده معاملاتی فعلی تثبیت کند. از دیدگاه معامله گران نیز محدوده قیمتی فعلی کف مطمینی برای تصمیم گیری و ورود به بازار ارز به حساب می آید.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی قیمت دلار از ارزش ذاتی خود پایین تر است. آنها می گویند با توجه به اینکه در روزهای اخیر ریتم حرکت قیمت دلار در روند رفت و برگشتی محدودی قرار دارد؛ به نظر می رسد بانک مرکزی با ارزپاشی توانسته بازار را تحت تاثیر قرار دهد و عملا عرضه و تقاضا در توازن با یکدیگر قرار گرفته اند.

در روند رنج دلار، پوند و یورو افزایشی شد

قیمت درهم روز چهارشنبه 29 فروردین نوسان کمی داشت و با کاهش 50 تومانی روی رقم 17 هزار و 850 تومانی به کار خود پایان داد. تتر با کاهش قیمت دلار همراه شد و با افت 150 تومانی روی رقم 66 هزار و 600 تومانی معامله شد.

یمت پوند انگلیس با افزایش همراه شد و با رشد نزدیک به هزار تومانی، روی رقم 82 هزار و 950 تومانی معامله شد. یورو با افزایش 800 تومانی به کریدور 70 هزار تومانی صعود کرد و با رقم 70 هزار و 780 تومانی معامله شد.

پیش بینی قیمت دلار 30 فروردین 1403 / دلار در منطقه جدید کف سازی کرد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار 30 فروردین 1403 / دلار در منطقه جدید کف سازی کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار 30 فروردین 1403 / دلار در منطقه جدید کف سازی کرد؟"، کلیک کنید.