پیش بینی های عجیب برای تهران/ هم هشدار نارنجی و هم افزایش دما

پیش بینی های عجیب برای تهران/ هم هشدار نارنجی و هم افزایش دما

به گزارش گزارشگر آی تی، بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران از امروز تا روز چهارشنبه (7 تا 9 خردادماه) آسمان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد، در پاره ای نقاط به ویژه نیمه جنوبی و غربی استان وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش موقت گردوخاک و در ارتفاعات گاهی رگبار پراکنده مورد انتظار خواهد بود.

گزارشگر آی تی نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ ضمن اشاره به وزش باد شدید در تهران آورده است: در این شرایط جوی امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها در پاره ای نقاط به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات، گاهی رگبار باران با احتمال رگبار متوسط تا شدید در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و احتمال گسترش موقت گرد و خاک از استان های همجوار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید دور ازانتظار نیست بنابراین احتیاط در عبور و مرور جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها، خودداری از استقرار در مکان های مرتفع مانند برج ها و دکل ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، عدم توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، مستحکم سازی پوشش گلخانه ها، احتیاط در انجام امور عمرانی و آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی توصیه می شود.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی روزهای پنج شنبه و جمعه (10 و 11 خردادماه) آسمان صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر، گاهی افزایش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

از فردا تا روز جمعه (8 تا 11 خردادماه) روند افزایش نسبی دما در سطح استان پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای 34 درجه سانتیگراد گرم ترین ایستگاه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (8 خردادماه) صاف تا قسمتی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 31 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ( 9 خردادماه) صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش گزارشگر آی تی هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

پیش بینی های عجیب برای تهران/ هم هشدار نارنجی و هم افزایش دما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی های عجیب برای تهران/ هم هشدار نارنجی و هم افزایش دما" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی های عجیب برای تهران/ هم هشدار نارنجی و هم افزایش دما"، کلیک کنید.