چالش کسری بودجه پیش پای آموزش و پرورش / درخواست تامین بودجه برای تجهیز هنرستانها 

چالش کسری بودجه پیش پای آموزش و پرورش / درخواست تامین بودجه برای تجهیز هنرستانها 

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه سال گذشته این وزارتخانه کسری 12 درصدی بودجه را با پیگیری هایی در اواخر سال توسط دولت حل کرد، گفت: اگر ارقام اعلام شده بودجه امسال توسط مجلس تایید نشود، باز هم مشکلاتی پیش روی این وزارتخانه خواهد بود.

قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با گزارشگر آی تی، طبق آنچه در بودجه های گذشته دیده شده در سال 1403 نیز قطعا رشد بودجه ای را خواهیم داشت گفت: نکته مهم این است، آیا این افزایش بودجه کفاف هزینه های آموزش وپرورش را می دهد یا نه؟ که این موضوع جای بحث و محل تامل است.

چالش کسری بودجه پیش پای آموزش و پرورش 

وی با بیان اینکه در سال گذشته بودجه عملکردی وزارتخانه به بیش از 110 درصد رسید افزود: کسری به گونه ای بود که با پیگیری های اواخر سال، دولت قسمت اعظم مشکلات را حل کرد، معتقدم باز هم دچار چالش های این چنینی خواهیم بود؛ باید فکری اساسی تر برای آموزش وپرورش شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه بیش از 97 درصد بودجه آموزش و پرورش بودجه جاری است ادامه داد: رییس جمهور در دیدار با فرهنگیان یک نکته بسیار کلیدی فرمودند که آموزش وپرورش یکی از مسایل اولویت دار ما نه بلکه مسیله اول کشور است؛ یعنی باید همه اعم از سازمان برنامه و بودجه، اداری استخدامی، صدا و سیما، دستگاه های فرهنگی و … به کمک آموزش وپرورش بیایند.

لاشکی با بیان اینکه اگر دقت نشود در پایان سال بازهم چالش هایی به وجود می آید گفت: سال گذشته حدود 12 درصد بیش از آن چه در بودجه پیش بینی شده بود، اضافه بودجه گرفتیم.

درخواست آموزش و پرورش برای تامین بودجه تجهیز هنرستانها 

وی با بیان اینکه در حال بررسی بودجه نوسازی مدارس در مجلس هستیم افزود: جداول روزهای پایانی را سپری می کند، در خواست تامین بودجه برای هنرستان ها و تجهیز آن ها داده شده و منتظر هستیم ببینیم چه خواهد شد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیرآموزش وپرورش با بیان اینکه 153 میلیون جلد کتاب باید چاپ شود که همه این ها نیازمند بودجه است ادامه داد: اردوی راهیان نور، اردوی پیشرفت نیاز به هزینه دارد، اگر این رقم ها در مجلس قطعی شود قسمت اعظم کار راه می افتد در غیراین صورت مشکلاتی را خواهیم داشت.

لاشکی با بیان اینکه در بحث مولدسازی املاک جزو دستگاه های پیشرو هستیم عنوان کرد: بیش از 54 هزار مدرسه سند دار داریم، از 102 هزار مدرسه، 30 هزار تا 35 هزار در سه سال اخیر مستندسازی شده، بقیه هم در حال انجام است و امیدواریم مابقی را هم به نتیجه برسانیم.

پایان خبر گزارشگر آی تی

چالش کسری بودجه پیش پای آموزش و پرورش / درخواست تامین بودجه برای تجهیز هنرستانها 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چالش کسری بودجه پیش پای آموزش و پرورش / درخواست تامین بودجه برای تجهیز هنرستانها " هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چالش کسری بودجه پیش پای آموزش و پرورش / درخواست تامین بودجه برای تجهیز هنرستانها "، کلیک کنید.