چرا حسن روح الامین با دیوانگاره میدان ولیعصر خداحافظی کرد؟

چرا حسن روح الامین با دیوانگاره میدان ولیعصر خداحافظی کرد؟

حسن روح الامین ـ هنرمند نقاش ـ با انتقاد از کیفیت پایین برخی تصاویر و همچنین تغییر سریع تصاویر تابلوهایش که بر دیوارنگاره میدان ولیعصر نقش بسته است، اعلام کرد که تابلوی «مایده»، آخرین اثرش است که بر این دیوارنگاره عظیم نقش می بندد.

به گزارش گزارشگر آی تی، دوشنبه ـ 24 اردیبهشت ماه ـ جدیدترین اثرِ حسن روح الامین با عنوان «مایده» بر دیوارنگاره میدان ولیعصر نقش بست.

روح الامین، نقاش و تصویرساز ایرانی متولد 1364 است که اغلب با آثار واقع گرایانه اش از وقایع اسلامی ـ شیعی، شناخته می شود؛ آثارِ این هنرمند، دارای بُن مایه های مذهبی است.

تابلوی مایده از این هنرمند، به عشق ساحت نورانی و ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) کشیده شده است.

حسن روح الامین در مطلبی که در صفحه شخصی اش در فضای مجازی نوشته آورده است:

«دیوارنگاره میدان ولیعصر یکی از بزرگترین رسانه های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است. و در دهه 90 بزرگترین و موثرترین محصولات فرهنگی از این دیوارنگاره به سایر رسانه ها مخابره شده است. 

متاسفانه بعضا استفاده از کارهای ضعیف و اخیرا تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی موجب کم فروغ شدن تاثیر این رسانه باشکوه و اسراف این ظرفیت فرهنگی گردیده است. بنده در پنج سال گذشته بصورت افتخاری حداقل سالی یک کار برای ایام محرم تقدیم این ظرفیت فرهنگی کرده ام. اما متاسفانه کار حضرت قاسم علیه السلام در محرم سال گذشته بعد از 4 روز با طراحی دیگری تعویض شد و امسال نیز این اتفاق برای نقاشی مایده با موضوع حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام افتاد.

البته بنده رویدادهای مناسبتی، ملاحظات اداری مسیولین این حوزه و نگاه های غیرکارشناسی، غیرمساله مند و عجولانه متاثر از رییس و مریوسی را درک می کنم. لکن هدفم از نگارش این متن این است که به مخاطبان عرض کنم، با علام به تاثیر عظیم این ظرفیت فرهنگی و علیرغم میل باطنی، تصویر نقاشی مایده، آخرین اثر بنده در این دیوارنگاره خواهد بود.»

ادامه دارد 

چرا حسن روح الامین با دیوانگاره میدان ولیعصر خداحافظی کرد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا حسن روح الامین با دیوانگاره میدان ولیعصر خداحافظی کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا حسن روح الامین با دیوانگاره میدان ولیعصر خداحافظی کرد؟"، کلیک کنید.