کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو/ رفع اختلال های فنی ایستگاه متروی میدان کتاب

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو/ رفع اختلال های فنی ایستگاه متروی میدان کتاب

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: کاهش سرفاصله 1 یا 2 دقیقه ای حرکت قطارها زیاد نیست؛ اما با توجه به کمبود ناوگان و محدودیت های موجود، کاهش همین میزان از سرفاصله حرکت قطارها کار بسیار بزرگی است.

به گزارش گزارشگر آی تی، مسعود درستی با اشاره به اینکه در مهرماه 1401 مترو تهران و حومه با 144 ایستگاه در 258 کیلومتر مسیر ریلی مشغول خدمت رسانی به مسافران بود، گفت: امروز با 156 ایستگاه و 294 کیلومتر طول، بدون اضافه شدن حتی یک رام قطار و تنها به همت کارشناسان شرکت توانسته ایم سناریوهای زمان بندی حرکت قطارها را بهبود دهیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: کم کردن سرفاصله یک دقیقه ای حرکت قطارها با توجه به افزایش طول خطوط و ایستگاه ها کار آسانی نبود؛ چرا که این مهم در شرایطی اتفاق افتاد که ناوگان مترو هیچ افزایشی نداشته است. به همین دلیل کار بسیار سختی را رقم زده ایم چرا که اگر کار آسانی بود باید در سالیان گذشته نیز اتفاق می افتاد .

درستی با اشاره به اینکه خط 6 در سال گذشته به صورت دو قطعه ای فعالیت می کرد و سرفاصله حرکت قطارها از ایستگاه شهید ستاری تا تربیت مدرس 18 دقیقه و از ایستگاه میدان امام حسین (ع) تا ایستگاه دولت آباد 15 دقیقه بود، گفت: از ابتدای امسال با راه اندازی بخش میانی از ایستگاه امام حسین (ع) تا تربیت مدرس طول خط به 26 کیلومتر رسید؛ اما علی رغم افزایش مسیر با سرفاصله حرکت 15 دقیقه به مسافران خدمات رسانی کردیم. 

وی افزود: 18 مهرماه امسال نیز با افتتاح ایستگاه های شهران، شهر زیبا و شهید آرمان علی وردی تعداد ایستگاه های فعال خط 6 به 20 ایستگاه و طول خط به حدود 32 افزایش یافت و با توجه به استقبال مسافری از همان تاریخ سرفاصله حرکت 12 دقیقه در خط اجرا گردید.

درستی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر هیچ قطار جدیدی با توجه به افزایش خطوط و ایستگاه ها به متروی تهران اضافه نشده است، گفت: با استفاده بهینه از ظرفیت موجود ناوگان و با تلاش همکاران در مدیریت ایمنی و مهندسی عملیات، سناریوهای زمان بندی حرکت قطارها تجزیه وتحلیل و بهبود یافت و با همراهی و همدلی همکارانم در مرکز فرمان و مدیریت عملیات خطوط از ظرفیت موجود ناوگان استفاده بهینه تری شد تا بتوانیم سرفاصله حرکت قطارها را در خط 6 و 3 کاهش دهیم.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی گفت: در خط 7 ایستگاه میدان کتاب را اضافه کردیم و تا 2 ماه ایجاد نارضایتی به خاطر اختلالات فنی داشتیم؛ ولی خوشبختانه از اوایل دی این اختلالات فنی برطرف و کاهش سرفاصله حرکت قطارها صورت گرفت.

پایان خبر گزارشگر آی تی 

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو/ رفع اختلال های فنی ایستگاه متروی میدان کتاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو/ رفع اختلال های فنی ایستگاه متروی میدان کتاب" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو/ رفع اختلال های فنی ایستگاه متروی میدان کتاب"، کلیک کنید.