کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر اونس 2323 دلار – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر اونس 2323 دلار - خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی به نقل از رویترز، قیمت طلا در شرایطی در روز دوشنبه تغییر چندانی نداشته که تاجران منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتر آمریکا هستند. طبق جدیدترین اطلاعات، تورم در این کشور تثبیت شده و امید به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی را بالا برده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.18 درصد کاهش به 2323 دلار و 10 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.09 درصدی به 2343 دلار و 60 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند عامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت اطلاعات اشتغال آمریکاست که اگر حاکی از رشد ضعیف اشتغال در این کشور باشد، به نفع طلا خواهد بود.

سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص مدیران خرید موسسه مدیریت عرضه آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود، و همچنین گزارش وضعیت اشتغال و اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی که در روز جمعه منتشر خواهد شد و نشانگر سلامت اقتصاد آمریکاست.

به نظر می رسد پایین تر از حد انتظار بودن شاخص هزینه کرد مصرف شخصی تا حدی از قیمت طلا حمایت کرده چون می تواند نشانه ای از کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی باشد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد تورم در این کشور در ماه آوریل تثبیت شده، بدین ترتیب احتمال افزایش کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر بالا رفته است. تاجران حالا حدود 54 درصد احتمال می دهند نرخ بهره در ماه سپتامبر کاهش یابد، این رقم قبل از این گزارش برابر با 49 درصد بود.

درست است که همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.10 درصد کاهش به 30 دلار و 41 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 0.03 درصدی، 1038 دلار و 12 سنت معامله می شود.

کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر اونس 2323 دلار – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر اونس 2323 دلار – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر اونس 2323 دلار – خبرگزاری گزارشگر آی تی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.