گیربکس برج خنک کننده

گیربکس کولینگ تاور یکی از مهم ترین قطعات در کولینگ تاور است که مسیولیت انتقال قدرت الکتروموتور و کنترل عملکرد الکترو موتور را بر عهده دارد. در برج خنک کننده پروانه هایی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. آنها با توان بالای خود مشکلات عملکردی کولینگ تاور را کاهش می دهند.

این قطعات به منظور بهبود سرعت دوران پروانه در برج خنک کننده نیز کاربرد دارند. امروزه به دلیل تنوع برج های خنک کننده، تنوع گیربکس های مناسب آنها نیز افزایش پیدا کرده است. در ادامه توکا طرح صفاهان می خواهد به معرفی ویژگی ها، انواع، مزایا و معایب این گیربکس ها در کولینگ تاور بپردازد.

گیربکس برج خنک کننده

گیربکس کولینگ تاور یا برج خنک کننده چیست؟

گیربکس های کولینگ تاور نوعی از هستند که با هدف انتقال نیرو بین موتور و فن کولینگ تاور مورد استفاده قرار می گیرند. این گیربکس ها اساسا دور الکتروموتور موجود در برج خنک کننده را کمتر می کنند. در نتیجه موتور عمر بیشتری پیدا می کند، تعمیرات دستگاه به تعویق می افتد و عملکرد آن نیز بهتر می شود . انتقال نیرو در این قطعات با استفاده از آلیاژ های فلزی که موجب ساخت چرخ دنده ها و گیربکس شده اند انجام می شود. لازم به ذکر است که گیربکس ها با کاهش صدای دستگاه و از بین بردن لرزش و ارتعاشات توانسته اند گامی نوین در عرصه بهینه سازی عملکرد دستگاه های صنعتی به خصوص کولینگ تاورها بردارند.

انواع گیربکس کولینگ تاور

همان طور که اشاره کردیم، برج های خنک کننده تنوع بالایی دارند تنوع ساختار آن ها سبب تنوع در قدرت، حجم و کیفیت گیربکس ها نیز شده است. برخی از متداول ترین انواع گیربکس صنعتی که در پکینگ برج خنک کننده به چشم می خورند، عبارتند از:

ویژگی های گیربکس هلیکال برای برج های خنک کننده

یکی از پرکاربردترین انواع گیربکسی که در برج های خنک کننده دیده می شود، گیربکس هلیکال است. در ساختار این نوع از گیربکس ها از شافت مستقیم استفاده می شود و راندمان آن ها تا 90 درصد است. گیربکس های هلیکال همواره استحکام بالایی دارند و بدون ایجاد ارتعاش و لرزش زیاد عمل می کنند. این گیربکس ها به عنوان جایگزینی بسیار مناسب برای سیستم های پر هزینه کاهش دور موتور مورد استفاده قرار گرفته اند. آن ها توان انتقال نیرو در برج های خنک کننده صنعتی و بزرگ و کوچک را دارند.

از جمله مهم ترین ویژگی این گیربکس ها می توانیم به گشتاور بالای آن ها و مقاومتی که دارند اشاره کنیم. در ضمن، قیمت این گیربکس ها به تناسب کیفیت و عملکرد آن ها تقریبا مناسب در نظر گرفته می شود. این گیربکس ها می توانند در کولینگ تاورهای بتنی بزرگ مورد استفاده قرار بگیرند و به واسطه درایو شفتی که دارند قدرت را انتقال دهند.

ویژگی های گیربکس حلزونی برج خنک کننده

نوع دیگری از گیربکس کولینگ تاور گیربکس های حلزونی هستند. این گیربکس ها از یک ماردون و یک چرخ دنده تشکیل شده اند و می توانند به راحتی نیرو را منتقل کنند. برخی از کاربران این مدل از گیربکس ها را با نام گیربکس 90 درجه می شناسند. خود گیربکس حلزونی دارای انواع مختلفی است تا بتواند یا هر مدل از برج خنک کننده هماهنگ شود. گیربکس VF نرمالVF-FC ، MVF نرمال و MVF-FC چهار مدلی هستند که شما می توانید آن ها را جهت افزایش راندمان و بهبود عملکرد کولینگ تاور تهیه کنید. این نوع از گیربکس ها نیز می توانند گشتاور بالایی را تحمل کنند و دارای استحکام فوق العاده ای هستند. به همین دلیل انتخابی مناسب برای کولینگ تاور به شمار می آیند .

ویژگی های گیربکس خورشیدی کولینگ تاور صنعتی

سومین مدل از گیربکس های متنوع که برای تولید برج خنک کننده کاربرد دارند، گیربکس های خورشیدی هستند. گیربکس خورشیدی کولینگ تاور معمولاً جهت انتقال بیشترین میزان گشتاور مورد استفاده قرار می گیرد. در برج های خنک کننده کوچک می توان از گیربکس خورشیدی بهترین عملکرد را مشاهده کرد.
لازم به ذکر است که این نوع از گیربکس ها از نظر ظاهری شبیه به سیاره طراحی شده اند که به دور محور چرخ دنده های مرکزی می چرخند. این گیربکس ها اگرچه دارای ابعاد کوچکی هستند اما توان و گشتاور بالایی را ایجاد می کنند و همین کافی است تا یک کولینگ تاور به خوبی عمل کند .

خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی باعث انقلابی شگرف در راستای ساخت گیربکس های خورشیدی شده است و تنوع این گیربکس ها را نیز بالا برده است. گیربکس خورشیدی ورودی، تک خال، فلنج دار، پایه ای و شافت ماده متداول ترین نوع از گیربکس های خورشیدی هستند که در بازار فروش عرضه می شوند.

مزایای استفاده از گیربکس کولینگ تاور

گیربکس کولینگ تاور یک قطعه کاملاً ضروری در این برج ها به شمار می آید که کیفیت آن مستقیماً با کیفیت عملکرد دستگاه ارتباط دارد این گیربکس ها همواره مزایایی را ایجاد می کنند و از این جهت حایز اهمیت هستند مهم ترین مزایای آن ها به شرح زیر هستند:
• طول عمر بالا
• قدرت بالا
• تحمل دمایی بالا
• مقاومت در برابر عناصر شیمیایی
• سازگاری با تمامی دستگاه ها و برج های خنک کننده
• قیمت مناسب
• عملکردی متعادل

معایب در گیربکس برج خنک کننده

اگرچه این نوع از گیربکس ها دارای مزایای زیادی هستند اما ممکن است معایبی را نیز ایجاد کنند. البته معایب آن ها بیشتر به مشکلات اساسی آن ها ربط دارد. در ادامه به بررسی برخی از مشکلات معمول در این گیربکس ها خواهیم پرداخت:

• یکی از مهم ترین مسایلی که به هنگام کار با گیربکس کولینگ تاور ممکن است با آن مواجه شوید، دمای بالای عملکرد گیربکس است. زمانی که با برنامه ریزی از گیربکس استفاده نکنید، ممکن است دمای عملکرد آن بالا برود و در نتیجه گیربکس سریعاً خراب شود.

• صدا و لرزش غیر عادی از دیگر معایب این گیربکس ها به شمار می آید. صدا و لرزش آن ها می تواند آلودگی صوتی ایجاد کند و تجهیزات صنعتی را سریعا خراب کند.

• در مواقعی احتمال دارد دما و رطوبت بالایی که در برج های خنک کننده وجود دارد بر روی عملکرد گیربکس تاثیر بگذارند و حتی عمر آن را کاهش دهند. این باعث خراب شدن زود هنگام یاتاقان ها و بلبرینگ ها می شود و می تواند شفت گیربکس ها را نیز دچار سایش کند.

قیمت گیربکس کولینگ تاور
• مواد اولیه ای که برای ساخت گیربکس کاربرد داشته اند.
• کیفیت اجزای تشکیل دهنده گیربکس
• وارداتی بودن یا نبودن گیربکس
• نوع گیربکس
• جنس بدنه گیربکس و جنس قطعاتی که در این گیربکس استفاده شده است.
• توان الکترو موتورها و فن ها
• وجود قابلیت خنک سازی اتومات در گیربکس یا عدم وجود این قابلیت
• میزان سر و صدای گیربکس

فراموش نکنید که جنس درزگیرها و همچنین کیفیتی که گیربکس دارد می تواند روی قیمت آن تاثیر مستقیمی بگذارد. شما عزیزانی که قصد اطلاع از قیمت گیربکس کولینگ تاور را دارید و می خواهید آن را بخرید، می توانید از توکا طرح صفاهان کمک بگیرید، این شرکت تولید کننده انواع گیربکس های کولینگ تاور در اصفهان می باشد.

گیربکس کولینگ تاور که به آن گیربکس خنک کننده نیز می گویند از سه نوع گیربکس حلزونی، هلیکال و خورشیدی طراحی و ساخته می شود که استفاده گیربکس ها بستگی به قدرت مورد نیاز و سفارش مشتری دارد.
• وظیفه اصلی گیربکس کولینگ تاور چیست؟
گیربکس های کولینگ تاور یا برج خنک کننده معمولا ابزاری برای افزایش قدرت ورودی و افزایش گشتاور برج های خنک کننده هستند.
• قیمت گیربکس برج خنک کننده چقدر است؟
قیمت این گیربکس ها تحت تاثیر عوامل مختلف متغیر است. تنوع گیربکس، کیفیت آن، توان و قدرت، سرعت و ابعاد آن در این زمینه تاثیر گذار هستند.
• گیربکس برج خنک کننده برای چه مواردی استفاده می شود؟
برای گرمایش، تهویه های مطبوع و تهویه از این گیربکس ها استفاده می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گیربکس برج خنک کننده" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گیربکس برج خنک کننده"، کلیک کنید.