یادگیری زبان انگلیسی در خانه برای کودکان

در سال های اخیر، توسعه فناوری و پیشرفت تکنولوژی بر حوزه آموزش زبان انگلیسی هم مثل سایر حوزه های آموزشی تاثیر قابل توجهی داشته است. با توجه به این که تعامل کودکان با تکنولوژی و توجه آن ها به وسایل ارتباط الکترونیک، بر فرآیند یادگیری و رشد آن ها بسیار موثر می باشد؛ لباس پلیسی پسرانه می تواند به بچه ها کمک کند تا مسیولیت پذیری را بهتر یاد بگیرند . از این رو، ظهور اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، از جمله دستاورد های مثبت و موثر این دوران در فرآیند آموزش زبان کودکان بوده است. آموزش زبان انگلیسی در سنین کودکی می تواند نتایج به مراتب مطلوب تری را نسبت به سنین بالاتر رقم بزند، زیرا مهارت های زبانی از همان سنین اولیه رشد پرورش داده شده و در کودک نهادینه می شود.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه برای کودکان

هم چنین به دلیل محتوای سرگرم کننده آن، کودکان بدون مقاومت با فرآیند آموزشی همراه می شوند و زبان انگلیسی با زندگی روزمره آن ها همراه می گردد. علاوه بر این، در صورت رعایت استاندارد های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، مهارت های فردی و اجتماعی آن ها نیز پرورش می یابد. از میان روش های متعددی که برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان وجود دارد، ساده ترین راه استفاده از اپلیکیشن های آموزشی است، زیرا استفاده از آن ها برای کودکان آسان بوده و از جذابیت بصری و شنیداری بالایی برخوردار می باشند. برنامه های آموزش زبان انگلیسی کودکان به وسیله بازی و فعالیت های سرگرم کننده و جذاب، زبان انگلیسی را در کنار سایر مهارت های فردی و اجتماعی به کودکان آموزش می دهند.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی کودکان اگر دارای استاندارد های لازم باشند، بهترین انتخاب برای یادگیری زبان کودکان هستند زیرا مهارت های زبان انگلیسی را در پیوند با زندگی و فعالیت های روزمره به آن ها آموزش می دهند، و این در حالی است که والدین بر فرآیند آموزش فررندان خود تسلط کامل دارند و می توانند کودکان را همراهی و در جهت صحیح هدایت کنند. مهم ترین ویژگی اپلیکیشن های آموزش زبان کودکان، تلفیق محتوای آموزشی با بازی و سرگرمی است که این باعث جذب هرچه بیشتر کودکان به یادگیری زبان می شود. عموما این بازی ها به صورت هدفمند و متناسب با نیاز های کودکان طراحی شده اند و فرآیند یادگیری زبان را لذت بخش تر می کنند.

امکان استفاده از محتوای آموزشی در هر شرایط زمانی و مکانی باعث می شود کودک با محدودیت های کلاس های رسمی مواجه نباشد و آزادی در انتخاب زمان و مکان برای یادگیری باعث آرامش خاطر و آسایش هرچه بیشتر او می شود. یکی از مهم ترین مزایای اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی کودکان، امکان استفاده رایگان و یا با حداقل هزینه است و در مقایسه با هزینه های قابل توجه کلاس های آموزشی، یک روش بهینه و اقتصادی محسوب می شود. باتوجه به مزایای زیادی که اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی کودکان دارند؛ شامل معایبی نیز می شوند که البته با هدایت والدین و نظارت هوشمندانه آن ها، قابل کنترل می باشد. از جمله این معایب، می توان به ضررهای ناشی از استفاده بی رویه خردسالان از وسایل ارتباط الکترونیکی اشاره کرد.

معرفی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان

ما در این مقاله 11 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را به طور کامل و جزء به جزء بررسی کرده ایم که بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با نیاز سنی و سطح زبانی کودک خود داشته باشید. همچنین لینک دانلود رایگان هر برنامه در اختیار شما گذاشته شده است. محیط اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان پاندا، یک شهر کودکانه است که در آن حروف الفبا، اعداد و اشکال، اعضای بدن، رنگ ها، حیوانات، میوه ها، فصل ها و … در قالب بازی های آموزشی و سرگرم کننده آموزش داده می شود. بهتر است کودکان سنین پایین تر با توجه به الزامات سنین اولیه رشد، استفاده بسیار حداقلی و کنترل شده از موبایل و تبلت و به طور کلی وسایلی از این دست داشته باشند.

هم چنین کلیه آموزش ها در این شهر در محیط های شبیه سازی شده مثل مدرسه، میوه فروشی، کنسرت، بانک، لباس فروشی، باغ وحش، کتابخانه، خانه و … برای کودکان ارایه شده است. در این اپلیکیشن، حروف الفبا و کلمات به صورت کاملا کاربردی و تعاملی و با استفاده از محتوای صوتی و تصویری و هم چنین فلش کارت به طور جامع آموزش داده شده است. کودکان ممکن است با لباس پلیس راهنمایی و رانندگی داستان های خود را بسازند و آنها را اجرا کنند . امکان مشاهده پیشرفت تحصیلی کودکان برای والدین به وسیله نمودارهای تحلیلی وجود دارد که این در بهبود روند یادگیری آنها بسیار موثر می باشد. پاندا یکی از بهترین نرم افزار های زبان انگلیسی برای کودکان است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند و استفاده از آن برای کودکان بسیار ساده و در عین حال سرگرم کننده است.

همه چیز دان یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که انگلیسی را به کودکان در دسته های موضوعی متنوع از جمله: مکالمات روزمره، خوراکی ها، لباس و موضوعات بسیار متنوع دیگر که شامل اطلاعات وسیعی برای ارایه به کودکان می شوند؛ آموزش می دهد. این اپلیکیشن شامل کارتون های انگلیسی، محتواهای مناسبتی، کاردستی نقاشی و آزمایش علمی نیز می شود. با استفاده از این اپلیکیشن که از زبان فارسی پشتیبانی می کند، می توانید برای آموزش انگلیسی به کودکان خود نهایت استفاده را ببرید و متوجه پیشرفت مهارت های زبانی او در کنار سایر مهارت های فردی و اجتماعی اش شوید. اگر به دنبال نرم افزاری هستید که زبان انگلیسی را با بازی های بسیار تعاملی و جذاب به کودک شما آموزش بدهد، اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان پاپیتا انتخاب بسیار مناسبی است.

این برنامه در قالب سه ترم جداگانه و شامل 9 بازی تعاملی، که به وسیله پرداخت های درون برنامه ای قابل دسترسی می باشد. رابط کاربری ساده و پشتیبانی اپلیکیشن پاپیتا از زبان فارسی باعث می شود کودکان به راحتی از آن بتوانند برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند. این برنامه یکی از جامع ترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که آموزش الفبا، اعداد و کلمات را در سطوح مبتدی تا پیشرفته در دسته بندی های بسیار متنوع بر اساس انتخاب و علاقه مندی کودک شما آموزش می دهد. دسته بندی موضوعات در این اپلیکیشن بسیار جامع و در نوع خود کم نظیر است و موضوعات گوناگون از قبیل حیوانات، میوه ها، سفر، بازی ها، تکنولوژی، ابزار، اشکال، گیاهان، مکان ها، فصول و بسیاری موضوعات دیگر را شامل می شود.

آموزش ها در این اپلیکیشن به صورت صوتی و تصویری و در محیط انیمیشنی بسیار جذاب با کاراکترهای انتخابی کودک می باشد. هم چنین شامل بازی های عملکردی آموزشی نیز بوده که فرآیند آموزش را برای کودکان لذت بخش می کند. مهم ترین ویژگی این اپلیکیشن، موسیقی و محتوای شنیداری بسیار جذاب و طراحی آن می باشد، به این صورت که طراحی محیط بصری آن بسیار چشم نواز و به صورت سه بعدی طراحی شده است و کودک را به طرز شگفت آوری به درون خود می کشاند و با روند آموزش همراه می کند. آموزش کلمات در در دسته بندی های موضوعی بسیار متنوع مثل ورزش، مدرسه، غذاها، لباس، موسیقی، اعضای بدن، حیوانات، میوه ها و سبزیجات و غیره و با تاکید بر تلفظ صحیح آن ها انجام می شود. هم چنین امکان ضبط صدا در آن وجود دارد که تاثیر زیادی بر تقویت مهارت اسپیکینگ کودکان خواهد داشت.

یکی از برنامه های محبوب آموزش زبان انگلیسی کودکان که زبان را به وسیله بازی و شعر و آهنگ به آنها آموزش می دهد، اپلیکیشن Fun English است که از جذابیت بالایی برای کودکان برخوردار می باشد. با لباس بسیجی بچه گانه ، بچه ها می توانند بهتر درک کنند که چگونه قوانین کار می کنند . همچنین آموزش حروف الفبا با کلمات و مثال های متعدد در این برنامه وجود دارد. این برنامه به منظور تقویت مهارت نوشتن کودکان و از طریق آموزش نوشتن حروف، اعداد و کلمات انگلیسی طراحی شده است که امکان نوشتن و یادگیری صحیح هر کدام از حروف کوچک و بزرگ و هم چنین اعداد را برای آن ها فراهم می کند. قابلیت دیگر این اپلیکیشن آموزش نوشتن خط پیوسته با فونت های متنوع برای زبان آموزان نوجوان است که می توانند بعد از انتخاب فونت مورد نظر، پیوسته نویسی کلمات مختلف را تمرین کنند.

در زیر دو تصویر از این اپلیکیشن قرار داده شده است: اگر گرامر برای شما اهمیت دارد و می خواهید فرزندتان درست صحبت کردن و نوشتن را یاد بگیرد، این برنامه، به خوبی روی آن بخش متمرکز است. برنامه Johnny grammar’s word challenge، به درستی به بچه ها یاد می دهد که کلمات را هجی کنند. این برنامه در سه حالت آسان، متوسط و سخت قابل تنظیم است و روی گرامر، اسپل کردن و یادگیری لغت در زمینه های مختلف تمرکز دارد. این برنامه آموزش زبان انگلیسی کلیه بخش های گرامر، مانند زمان های مختلف، حروف اضافه، کالوکیشن ها آزمون هایی می گیرد که باعث می شود آموزش ها در ذهن کودکان ثبت شود. این برنامه، بیشتر برای نوجوانان و کودکان 10 سال به بالا جذاب خواهد بود چون مشخصه های ظاهری و چشم نوازی مناسب برای کودکان کوچکتر را ندارد.

جمع بندی

انتخاب اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان از جمله موضوعات مهمی است که باید والدین در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشند، زیرا تاثیر پذیری کودکان در سنین اولیه رشد، باعث می شود هر گونه انتخاب منبع آموزشی بر روی آن ها تاثیرات ماندگاری را بر جای بگذارد. بنابراین در این مقاله، سعی ما بر این بوده است که بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم شما را در انتخاب صحیح و مناسب برای کودک خود، یاری کنیم. این اپلیکیشن یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که امکان انتخاب زبان مادری و سطح زبان انگلیسی کودک شما از مبتدی تا پیشرفته را در ابتدای ورود به برنامه برای شما فراهم می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یادگیری زبان انگلیسی در خانه برای کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یادگیری زبان انگلیسی در خانه برای کودکان"، کلیک کنید.