یک روش موثر برای کاهش فشار خون

یک روش موثر برای کاهش فشار خون

نتیجه آزمایشی جدید نشان می دهد افرادی که مقدار نمک مصرفی شان را با جایگزین نمک، کم کردند با کاهش قابل توجه ابتلا به خطر فشار خون بالا مواجه شدند.

به گزارش گزارشگر آی تی، طبق گزارشی که در مجله «کالج آمریکایی قلب و عروق» منتشر شد، داده های صدها شرکت کننده مرد و زن 55 ساله و بالاتر که در مراکز مراقبت از سالمندان در چین بودند، بررسی شد.

این داده ها از پژوهشی بزرگ تر و پیشین با عنوان «تصمیم بگیر- نمک» (DECIDE-Salt) به دست آمد که 1612 شرکت کننده را شامل می شد.

متخصصان برای تجزیه و تحلیل جدید، روی 157 زن و 454 مرد که سطح فشار خون سالمی داشتند و به آنها غذا با مقدار معمولی نمک یا با جایگزین نمک داده شد، متمرکز شدند.

متخصصان دریافتند که کاهش بیش از یک سوم نمک با جایگزین مکمل معدنی دیگر یعنی «کلرید پتاسیم» با طعم نمک، همراه با طعم دهنده های دیگر مانند قارچ، جلبک دریایی و لیمو، قابلیت محافظت در برابر فشار خون بالا در یک دوره دو ساله را به دنبال خواهد داشت.

دکتر «یانگ فنگ وو»، نویسنده ارشد این پژوهش و مدیر اجرایی دانشگاه پکن می گوید: اگرچه این تحقیق در چین انجام شده است، اما این یافته ها باید در مورد افراد دیگر کشورها از جمله ایالات متحده اعمال شود.

به گفته او هر کسی می تواند از جایگزین نمک سود ببرد، خواه فشار خون بالا داشته باشد یا خیر.

به گزارش ان بی سی، فشار خون بالای کنترل نشده خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن از جمله بیماری قلبی و کلیوی، دیابت و زوال عقل را افزایش می دهد.

به گزارش انجمن قلب آمریکا، اکثر آمریکایی ها بیش از حد نمک مصرف می کنند که حدود 3500 میلی گرم در روز است.

در حال حاضر، سازمان غذا و دارو توصیه می کند بزرگسالان سالم کمتر از 2300 میلی گرم نمک (حدود یک قاشق چای خوری) در روز مصرف کنند.

کلرید پتاسیم که ترکیب مکمل ضروری پتاسیم با کلرید است، بدون افزودن سدیم مضر به رژیم غذایی، طعم و مزه ای مانند نمک خوراکی به غذا می دهد و همان عملکرد را دارد.

مقدار توصیه شده مصرف روزانه پتاسیم برای افراد 19 سال و بالاتر 3400 میلی گرم برای مردان و 2600 میلی گرم برای زنان است.

به گفته وی، تحقیقات قبلی نشان می داد جایگزین های نمک فشار خون، به ویژه فشار خون سیستولیک (عدد بالایی در اندازه گیری فشار خون) را در میان افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش می دهند.

او تاکید کرد پژوهش جدید تاثیر نمک جایگزین بر افرادی را که فشار خون طبیعی دارند گسترش می دهد.

دکتر «دیپاک گوپتا»، دانشیار پزشکی در بخش پزشکی قلب و عروق در مرکز پزشکی «واندربیلت»، گفت: فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است.

او معتقد است که جایگزین نمک در کاهش فشار خون نقش مهمی دارد. به گفته او، داشتن رژیم غذایی غنی از پتاسیم احتمالا بر کاهش فشار خون موثر است.

به گزارش ایندیپندنت، دکتر «جورج دانگاس»، رییس قلب و عروق در «مانت سینای کویینز» که در این پژوهش شرکت نداشت، می گوید: کاهش مصرف نمک به مدت طولانی، می تواند چالش برانگیز باشد، مگر اینکه جایگزینی رضایت بخش پیدا کنیم.

پایان خبر گزارشگر آی تی

یک روش موثر برای کاهش فشار خون

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک روش موثر برای کاهش فشار خون" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک روش موثر برای کاهش فشار خون"، کلیک کنید.