41 درصد سدهای استان کردستان پرآب هستند

41 درصد سدهای استان کردستان پرآب هستند

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی از سنندج، آرش آریانژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه رژیم بارش های اخیر عمدتاً برف بوده این موضوع به تغذیه منابع آب زیرزمینی کمک شایانی می کند.

وی افزود: با توجه به رواناب هایی که از ابتدای سال آبی جاری در استان شاهد بودیم، حدود 41 درصد سدهای استان پرآب هستند که این عدد در سال گذشته حدود 34 درصد بود و این نشانگر میزان افزایش حجم ورودی آب به سدها است، که خوشبختانه با این افزایش ان شاءالله نگرانی باید تامین آب شرب شهرهای تابعه استان، نخواهیم داشت.

آرش آریانژاد به بخشی از عملکرد شرکت آب منطقه ای کردستان از بهمن سال گذشته تا بهمن ماه سالجاری نیز اشاره و خاطر نشان کرد: وزارت نیرو در دولت سیزدهم برنامه ریزی های گسترده ای برای اتمام طرح های نیمه تمام داشت و تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی که جزو مطالبات چند ساله و بحق مردم شریف استان بود در دور دوم سفر هییت دولت به کردستان، محقق شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان، اظهار کرد: 12 طرح و پروژه از سوی وزارت نیرو در کردستان به عنوان طرح های اولویت دار مطرح شدند که با تزریق اعتبارات نقدی مناسب و بموقع و کار جهادی شبانه روزی مجموعه این شرکت، این پروژه ها که بعضاً بیش از 20 سال به تعویق افتاده بودند، به بهره برداری رسیدند و خوشبختانه امروز در محضر مردم شریف کردستان، سربلند هستیم.

آریانژاد خاطرنشان کرد: امیدوارم با حمایت های مثال زدنی مجموعه وزارت نیرو و مدیران ارشد استان، بتوانیم در 6 ماهه سال آتی تعدادی دیگر از این پروژه های اولویت دار این شرکت را به بهره برداری برسانیم.

41 درصد سدهای استان کردستان پرآب هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "41 درصد سدهای استان کردستان پرآب هستند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "41 درصد سدهای استان کردستان پرآب هستند"، کلیک کنید.