VAR چینی وارد فوتبال ایران می شود

VAR چینی وارد فوتبال ایران می شود

به گزارش خبرگزاری گزارشگر آی تی؛ مهدی تاج امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران گفت: برنامه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای فصل آینده این است که لیگ پویا و متحول در همه ابعاد باشد. لیگ ما تقریباً پیر است و باید به جوانگرایی آن فکر کرد. آفتی است که وجود دارد و در تیم ملی نیز این مشکل را داشتیم که خوشبختانه جوانگرایی محسوسی انجام شد. هیچ تیم ملی در دنیا قوی نیست مگر اینکه لیگ پربازده پشت آن باشد. تیم ملی برآمده از لیگ است.

ر گزارش گزارشگر آی تی آمده است: دوی افزود: امروز درباره اختتامیه لیگ با دوستان صحبت کردیم. دوستان در حال نوشتن پروتکلی هستند و دقیقاً باید اجرا شود. موضوع بعدی، جشن برترین هاست که پس از کرونا برگزار نمی شد، ولی وظیفه سازمان لیگ است که برترین های لیگ را انتخاب کند. جشن برترین ها قرار است با مدل AFC برگزار شود و 30، 40 نفر انتخاب نشود. دقیقاً مثل مدل AFC مفید و مختصر برگزار می شود. اختتامیه فینال جام حذفی موضوع بعدی بود که احتمالاً در کرمان برگزار می شود. به دلیل اینکه شهید سردار سلیمانی اهل کرمان بودند، بنا شد بازی در یکی از شهرهای کرمان برگزار شود.

تاج بار دیگر با اشاره به بحث جوانگرایی در فوتبال ایران تصریح کرد: امروز آماری دادند که هزار و هشت نفر در لیگ ثبت نام شده و 548 نفر داخل زمین رفته اند. این مسیله نشان می دهد یک جای کار اشکال دارد. سال گذشته 624 نفر ثبت شده بودند و 484 بازیکن در زمین استفاده شدند. امسال به لحاظ محدودیت هایی که گذاشته شد، 624 نفر ثبت نام شدند که از این تعداد 484 نفر در زمین به کار برده شدند. وضعیت بهتر شد، ولی مطلوب نیست. مجید جلالی بحث های زیادی دارد و قرار است در جلسات آینده دوستان شرکت کند. باید بازیکنان نوجوان و جوان دیده شوند. سن لیگ بالاست و باید از بازیکنان جوان استفاده شود. برای تعدادی از بازیکنان نوجوان، جوان و امید جایی برای بازی نیست. اینها کلیات مربوط به لیگ بود.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: بحث هایی که امروز انجام می دهم برآمده از جلسات است و به سمتی می رویم که تا لیگ آینده شروع نشده است، همه چیز «هول هولکی» پیش نرود و فصل آینده متفاوت از سال های قبل برگزار شود.

تاج در مورد اینکه با وجود اجرای قانون سقف بودجه بازیکنان پرسپولیس و استقلال از میزان دریافتی های خود گله مند هستند، گفت: باشگاه ها معترض بودند که چرا فیرپلی مالی یا سقف بودجه می گذارید، بگذارید آزاد باشند و هر چقدر می خواهیم پول بدهیم. با این سقفی که گذاشتیم هنوز برخی از باشگاه ها به گفته بازیکنان شان 30،40 درصد پرداختی داشته اند. این مسیله نشان می دهد کاری که سازمان لیگ انجام داد اصولی و منطقی و بر اساس شرایط کشور بوده است. در بحث خصوصی سازی و حرفه ای هستیم و امیدوارم در هفته پیش رو در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تکلیف واگذاری استقلال و پرسپولیس مشخص شود. امیدواریم باشگاه ها پرداختی های شان را انجام دهند، چرا که اگر باشگاه ها به بازیکنان پرداختی نداشته باشند، باز هم مانعی برای صدور مجوز حرفه ای خواهد بود.

رییس فدراسیون فوتبال در رابطه با بحث حق پخش تلویزیونی خاطرنشان کرد: حق پخش مسیر خودش را طی می کند. این مسیر در مجلس پیش می رود و در قانون هفتم آمده و ما هم نیز پیگیر هستیم.

وی در مورد بیانیه های باشگاه های لیگ برتر فوتبال علیه یکدیگر خاطرنشان کرد: سازمان لیگ بیانیه خیلی خوبی درباره بیانیه نویسی صادر کرد و کار هماهنگی انجام شد. برخی اطلاعات کافی ندارند و می گویند فدراسیون هزینه دارد (جرایم سازمان لیگ نصیب فدراسیون فوتبال می شود)! اگر کسی تخلف نکند، یک ریال هم پول نمی دهد. این پول ها به سازمان لیگ می رسد و از آنجا خرج لیگ می شود. این جرایم ارتباطی به فدراسیون ندارد.

تاج درباره زمان استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) گفت: امروز جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه کل کشور داشتیم و خدمت وزیر ورزش و جوانان، مسیول تجهیز اماکن ورزشی و خزانه دار کل کشور بودیم تا تشریفات ورود VAR را انجام دهیم. در 10،15 جلسه مربوط به VAR شرکت کردم و امیدوارم بتوانیم از کشور چین سیستم های مربوط به کمک داور ویدیویی را خریداری کنیم. این شرکت چینی در میان شرکت های مورد تایید فیفاست.

رییس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: بعضی شرکت ها با ما همکاری نمی کنند و ما با برخی شرکت هایی که متعلق به کشورهای متخاصم هستند، همکاری نمی کنیم. فدراسیون فوتبال کار خودش را به خوبی انجام داده و هفت دستگاه VAR را به شرط تامین هزینه وارد می کنیم. داوران در حال پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی هستند و اگر این دستگاه ها بیاید، لیگ برتر فصل آینده را به صورت کامل با کمک داور ویدیویی برگزار می کنیم.

تاج در مورد خروج مدرسان خارجی کمک داور ویدیویی از کشور در روزهای گذشته اظهار داشت: پروازها دچار مشکل شد و سفارت دو نفر از آنها اعلام کردند به کشور برگردید. آنها آموزش داوران را طی روزهای آینده از سر می گیرند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره غیبت های پُرتکرار سرمربیان لیگ برتری در نشست های خبری گفت: این موارد وظیفه سازمان لیگ است و فدراسیون نمی تواند کاری کند. سازمان لیگ رییس، اعضای هییت رییسه و قوانین خودش را دارد. جریمه کردن و محرومیت کار سختی نیست و همه شرایط در نظر گرفته می شود.

تاج با بیان اینکه باید با همه به صورت یکسان برخورد کرد، گفت: این مسیله در دستور کار سازمان لیگ قرار گرفته است. کمیته های اخلاق و انضباطی مربوط به فدراسیون است، اما سایر موارد به سازمان لیگ ارتباط دارد.

وی در مورد اینکه به تیم های لیگ برتری اعلام نشده بود که بازی رودررو معیار تعیین رتبه تیم ها در صورت برابری امتیازهاست، خاطرنشان کرد: سهیل مهدی (رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ) در این باره توضیح می دهد.

رییس فدراسیون فوتبال راجع به موضوع نشست پیش روی خود با کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: جلسه ای با اعضای هییت رییسه خواهد بود. همچنین مسیله ای درباره ورزشگاه آزادی بود که شرکت تجهیز پیگیر کار است، اما من در جلسه حضور داشتم و با اقدام یکی از شرکت های خوب، به سرعت به سمت برطرف شدن موانع ورزشگاه آزادی پیش می رویم. 36 ایراد برای ورزشگاه اعلام و برای سازمان لیگ قرایت شد.

تاج درباره وضعیت صدور مجوز حرفه ای برای باشگاه های ایرانی حاضر در فصل آینده مسابقات باشگاهی آسیا اظهار عنوان کرد: واگذاری باشگاه ها (استقلال و پرسپولیس) روز دوشنبه انجام می شود و اگر این اتفاق بیفتد، مشکل خیلی جدی برای صدور مجوز وجود ندارد؛ مگر اینکه به وجود بیاید!

وی در مورد زمان پرداخت حقوق معوقه مربیان تیم های ملی زیرمجموعه فدراسیون فوتبال گفت: اگر فقط فوتسال را حساب کنیم، سال گذشته تیم ملی در بزرگترین رویداد فوتسال جهان شرکت کرد و اردوهای مختلفی داشت. اردوهای فوتسال حدود 26 میلیارد تومان برای فدراسیون آب خورد و واقعاً هزینه ها سنگین است. بقیه بخش ها نیز همین گونه است. تکالیف خودمان را انجام می دهیم و این تعهدات عقب نمی افتد.

251 251

VAR چینی وارد فوتبال ایران می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "VAR چینی وارد فوتبال ایران می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "VAR چینی وارد فوتبال ایران می شود"، کلیک کنید.