درمان بیماری پیسی با قهوه گانودرما

پیسی یا ویتیلیگو یک اختلال تولید رنگدانه است. که حدود یک تا دو درصد جمعیت دنیا یا (50–40 میلیون نفر)، با آن درگیر هستند. ملانین رنگدانه ای است که تعیین کننده رنگ پوست، مو و چشم است. این رنگدانه در سلولی به نام ملانوسیت تولید می شود. اگر تعداد ملانوسیت ها کاهش پیدا کند و یا ملانوسیت نتواند ملانین تولید کند رنگ پوست روشن تر می شود. در نتیجه لکه های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می شوند. در بیماری لک و پیس هر قسمت از بدن ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. شایع ترین مناطق درگیری پوستی عبارتند از : صورت، گردن، چشم ها، کشاله ران ، نوک سینه ها، ناف، اندام تناسلی و زیر بغل. در حال حاضر دلیل اصلی پیسی ناشناخته است. اما نظریه های متفاوتی مطرح شده اند.

درمان بیماری پیسی با قهوه گانودرما

یک نظریه این است که افراد پادتنهایی تولید می کنند که ملانوسیت های بدن سلول هایی که در پوست رنگدانه تولید می کنند.) خودشان را تخریب می کنند. نظریه دیگری هم وجود دارد وآن این است که طی یک رخداد منفرد از قبیل فشار روحی، استرس عاطفی یا آفتاب سوختگی موجب بروز پیسی می شود. اما از نظر علمی ثابت نشده است. در نتیجه بافتهای پوستی آسیب دیده در اثر بیماری پیسی با ادامه ی مصرف گانودرما بازسازی و ترمیم شده و به مرور زمان باعث بهبود بافتهای پوستی میشود. علاوه بر این ها با کاهش استرس و افزایش نشاط موجب کاهش قابل توجه فشارهای عصبی میشود که این موضوع به مقدار بسیار زیادی مانع از ایجاد حملات بعدی در بیمار و پیشگیری محسوس بیماری پیسی می شود.

علایم بیماری پیسی : علامت بارز پیسی به وجود آمدن لکه های کوچک و گاهی بزرگ سفید روی پوست است. و پزشک در معاینه بالینی متوجه وجود این بیماری در فرد می شود. محصولات گانودرما برای پوست بسیار متنوع هستند که محبوب ترین آنها قهوه گانودرما میباشد . حتی خود شخص نیز با دیدن این لک ها می تواند متوجه وجود بیماری ویتیلیگو شود. بیماری لک و پیس اغلب با از دست دادن سریع رنگدانه در یک ناحیه  آغاز می شود و معمولا به مدت طولانی بدون تغییر باقی می ماند. در مراحل بعد از دست دادن رنگدانه ممکن است مجدد آغاز شود و دوباره متوقف شود. چرخه از دست رفتن رنگدانه و ثبات ممکن است به طور نامحدود ادامه داشته باشد.

آیا پیسی نیاز به درمان دارد؟ پیسی (ویتیلیگو – برص ـ لک و پیس) نه مسری است و نه کشنده. بنابراین بیماری ای نیست که سلامت جسمی فرد مبتلا را به خطر بیاندازد. اما به لحاظ اجتماعی و مراودات روزانه و همچنین مشکلاتی که از نظر زیبایی برای افراد ایجاد می کند، بهتر است درمان شود. قبل از اینکه به نقش گانودرما در درمان ویتیلیگو اشاره کنیم لازم است توجه داشت که برای بهبودی کامل بیماری های خود ایمنی از جمله پیسی باید فشار های عصبی و استرس را کنترل کرد. چرا که تنشهای عصبی، استرس و اضطراب میتوانند بیماری را تشدید کرده و دوره های درمانی را بی اثر کنند.

حاوی حدود 422 ترکیبات فعال زیستی مختلف است. که هر یک خواص منحصر به فرد و ارزشمندی  دارد و میتواند در کنترل و درمان پیسی بسیار موثر باشد. گانودرما با خاصیت آداپتوژن سازی، موجب تعادل در بدن میشود. در نتیجه حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن که در بیماری پیسی با حمله به سلولهای تولید رنگدانه در پوست رخ میدهد تا حد بسیار زیادی کنترل می شود و به مرور زمان کاهش پیدا می کند و همچنین با تنظیم ترشح سایتو کاین ها که واکنشهای التهابی را در بدن کنترل میکنند، باعث کاهش التهاب سیستماتیک بدن و کنترل بیشتر سیستم ایمنی می شود. همچنین گانودرما به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان باعث بازسازی و ترمیم سلولها، بافتها و اعضای بدن می شود.

اما باید توجه داشت درمان قطعی برای پیسی وجود نداره. یعنی حتی ممکن است گانودرما برای شما بی تاثیر باشد. نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی : نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی ساده است. اگر قصد دارید از گانودرما برای درمان پیسی استفاده کنید پیشنهاد میشود که روزانه 2 گرم گانودرما را به همراه 4 لیوان آب به مدت 1 ساعت بجوشانید و عصاره را دو ساعت قبل شام میل کنید. به مدت 4 ماه از گانودرما میل نمایید و در صورت مشاهده تاثیر مثبت تا از بین رفتن تمامی لکه ها از گانودرما استفاده نمایید. (گانودرما دارو نیست و عوارضی برای مصرف طولانی مدت آن گزارش نشده است.) نکات مراقبتی و رژیم غذایی ویتیلیگو در فصل تابستان :

  1. از مصرف ذرت(بلال) و مشتقاتش پرهیز کنید. بخصوص اگر با عارضه کوپنر یا پیشرفت مواجه هستید.
  2.  بعد از صرف بستنی و بعد از استحمام یا شنا و ورزش و نیز با شکم خالی از نوشیدن آب یخ پرهیز کنید.
  3.  در هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب مناسب با عیار حفاظتی بالا برای محل های مبتلا در معرض تابش نور آفتاب استفاده کنید.
  4.  از مصرف غذاهای دیرهضم و سنگین و از پرخوری پرهیز کنید.(بخصوص شب)
  5. ناشتا یک یا دو عدد سیب میل کنید. نیم ساعت بعد آز آن میتوانید صبحانه میل کنید.(چای شیرین ممنوع)
  6. خورشت کرفس و ماش، بورانی اسفناج، خربزه، طالبی، آب هویج، قارچ مصرفش در این فصل برای مبتلایان سودمند هست.
    منبع :انجمن ویتیلیگو ایران،بخش دستورات عمومی، برگرفته از طب سنتی – لک و پیس

طرز تهیه چای و دمنوش گانودرما شیوه و مقدار مصرف گانودرما با مصرف گانودرما ظرف مدت چند ماه سلولهای تخریب شده جایگزین سلول های نو شده و باعث یکدست شدن و همرنگ شدن پوست میشود. آیا درمان پیسی با گانودرما قطعی است؟ باتوجه به خاصیت تعدیل سیستم ایمنی قارچ گانودرما، نتایج خوبی را روی بیماری های خودایمنی مثل پیسی شاهد بوده ایم. گانودرما میتواند باعث توقف گسترش و درمان این لکه های ناشی از پیسی شود. تچربه نشان داده هر چقدر لکه ها تازه تر ایجاد شده باشند شانس بهبودی شما بیشتر خواهد بود و بالعکس.

از عوامل تاثیر گذار بر خواص قهوه فوری موکا حاوی عصاره قارچ گانودرما و پودر شکلات میتوان به شدت تخریب رنگدانه ها روی پوستی و سن اشاره کرد. یعنی تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی بسته به شرایط متغیر است و یک بیمار گاها باید مدت طولانی تری از قارچ گانودرما استفاده کند تا نتیجه ی مطلوب را ببیند. قارچ گانودرما قارچی موثر برای درمان اغلب بیماری های پوستی است و  با دارا بودن تری تپین ها و بتاگلوکان ها از ایجاد حساسیت جلوگیری کرده کبد را پاکسازی کرده و سم زدایی میکند. از آنجایی که ممکن است بیماری پیسی به دلیل اختلالات روانی به وجود آمده باشد, قارچ گانودرما با دارا بودن ماده ای آرامش بخش باعث آرامش اعصاب و روان شده و اختلالات عصبی را درمان می کند.

نداشتن استرس و اضطراب و قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی را چند برابر می کند. این قارچ خواص بسیار زیادی دارد و به طور سنتی و در طی سالیان سال برای درمان بیماری های بسیاری استفاده می شده است و خواص قارچ گانودرما برای پیسی فقط گوشه ای از تاثیرات بی نظیر این قارچ بر بدن انسان است. در ساخت محصولات بهداشتی، آرایشی از قارچ گانودرما استفاده می شود. از آنجا که  خواص قارچ گانودرما برای سلامت پوست به اثبات رسیده است، مصرف آن به افرادی که به پیسی مبتلا هستند توصیه می شود.

فواید قارچ گانودرما برای پیسی چیست؟

رنگدانه تیره که از اسید آمینه تیروزین به دست آمده است و وظیفه ایجاد رنگ در پوست و مو را دارد ملانین نام دارد. کاهش این رنگدانه در هر قسمت از پوست و یا مو باعث سفید شدن آن ناحیه می شود. به طور کلی می توان گفت پیسی به دلیل وجود اختلال در سلول های تولید رنگدانه ایجاد می شود. اختلال در سلول های تولید رنگدانه باعث می شود در پوست شما لکه های سفید ایجاد شود که به آن پیسی گفته می شود. این لاته دکتر بیز از زمان های بسیار دور در طب سنتی جهت درمان پیسی مورد استفاده قرار می گرفتند . این گیاه دارویی تنها در برخی از مناطق خاص پرورش می یابد. در ادامه در رابطه با فواید قارچ گانودرما برای درمان پیسی را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان بیماری پیسی با قهوه گانودرما" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان بیماری پیسی با قهوه گانودرما"، کلیک کنید.